Çorum Belediyesi Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle mesaj yayınladı.

Canlar yakan ölüm kavşağı'na EDS kuruluyor Canlar yakan ölüm kavşağı'na EDS kuruluyor

Çorum Belediyesi Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102’nci yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın sevincini ve gururunu milletçe bir kez daha yaşıyoruz.” dedi.

Milli bağımsızlığın, milli iradenin, demokrasinin ve Cumhuriyetin ilk adımı ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millette devredildiği ve millet iradesinin tam anlamıyla temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu tarih ulusal egemenliğimiz açısından son derece önemli bir tarih. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, o gün "Hâkimiyet bilâ kayd-u şart milletindir” ifadesiyle millet egemenliğine dayanan anlayışla Cumhuriyetimizin temellini attı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk aynı zamanda bu tarihi günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak armağan etti.” dedi.

Aşgın, “Milli bağımsızlığımızın sembolü olan 23 Nisan 1920’de olduğu gibi bugün de ülkemizin evlatları, sevgili çocuklarımız vatanımızın ve milletimizin güvencesidir. Milli ve manevi değerlerimiz ışığında dürüst, çalışkan ve başarılı birer insan olmak ailesine, memleketine, milletine, ülkesine hizmet şuuruyla yetişen tüm çocuklarımızın, gençlerimizin ve milletimizin 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını tebrik ediyorum. Bu ülkenin sevgili çocukları ile değerli gençleri ile aziz insanları ile hep birlikte huzurlu ve güçlü bir Türkiye hedefini kuşaktan kuşağa, canlı bir meşale olarak taşıyacağız.” diye konuştu.