Ankara’nın Gölbaşı Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde hasat zamanı vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve ulaşım süresini kısaltmak amacıyla kadastral yollar açmaya devam ediyor.

Ankara’nın en hızlı gelişen ilçelerinden biri olarak dikkat çeken Gölbaşı’nda vatandaşın rahatı ve huzuru için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi, talepler, planlama ve ihtiyaç yerleri öncelikli imar planında yol olarak ayrılan ve kadastral paftada yol olarak tescili yapılan bölgelerde yol açma çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarda hasat zamanında çiftçilerin ulaşımını kolaylaştıracak, mahallelere ulaşımı daha hızlı sağlayacak alanlara öncelik verildi.

Kırıkkale’de satranç turnuvası düzenlendi Kırıkkale’de satranç turnuvası düzenlendi

“Çalışmalarımız aralıksız devam edecek”

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, “Hepinizin bildiği gibi tarım, ülkemizin ve özellikle bölgemizin en önemli geçim kaynaklarından biridir. Bu nedenle, çiftçilerimizin yanında olmak, onları dinlemek ve çözüm yolları üretmek bizler için bir görevdir. Kadastral yolların açılması, Gölbaşı’nın emektar çiftçilerinin ürünlerini daha hızlı taşımasını sağlayacak. İlçemizin her köşesine eşit hizmet götürmek ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla çalışıyoruz. Belediye olarak her zaman vatandaşın yanındayız. İhtiyaç ve talep doğrultusunda çalışmalarımız aralıksız devam edecek” diye konuştu.

Gölbaşı Belediyesi’nin kadastral yol açma çalışmaları, planlanan takvim doğrultusunda hızla devam ederken, çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: iha