Kargı Fen lisesi İngilizce öğretmeni ve öğrencileri Learning Words with Colors (renklerle kelimeleri öğrenme) etwinning projesi yaptı.

Türkiye’den 9, Polonya’dan 4 ve Arnavutluk’tan 1 öğrenci olmak üzere 14 okulun yer aldığı projeye, Kargı Fen Lisesi ingilizce öğretmeni Abdullah Münip Tabakoğlu ve 10.sınıf öğrencileri katıldılar.
Projenin amacını açıklayan Abdullah Münip Tabakoğlu, “Mevcut eğitim sisteminde öğrenciler, kolay öğrenmenin etkili yollarını kullanmak yerine her  zaman klasik ve basit çalışma yöntemlerini kullanmayı tercih etmektedirler.

Gözden kaçırmayın

Kaymakam Abdulhamid Uyar köyleri ziyaret etti Kaymakam Abdulhamid Uyar köyleri ziyaret etti

Öğrenciler yabancı dil öğrenmek için kelime çalışırken, genellikle kelimeleri ezberlediğinde hafızasını yorar ve bu kelimeler birkaç dakika içinde unutulur. Sonuç olarak, kelime öğrenme başarısız olur. Ancak öğrenciler etkili kelime öğrenme yöntemlerini öğrendikleri zaman bu başarısızlık ortadan kalkacak ve eğlenerek öğreneceklerdir.

‘Renklerle kelime öğrenme’ isimli proje sayesinde öğrenciler kendilerini keşfediyor hem de yaratıcılıklarını geliştiriyorlar. Ayrıca öğrenciler teknolojiden faydalanmayı ve somut malzemeler tasarlamayı öğreneceklerdir” dedi.