Ethem Erkoç’un programına Çorum Belediye Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürü Bekir Sayın, Çorum Belediyesi Profesör Doktor Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayri Yıldırım ve Çorum Belediyesi Profesör Doktor Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Metin Duran katıldı.

Okul öğretmenleri ve öğrencilerin de katıldığı bu programda eğitimci Yazar Ethem Erkoç’un kısa bir hayat hikâyesi ve yazarlık serüveni öğrencilere ve dinleyicilere sunuldu. Bu serüvenin özellikle eğitime başladığı yıllar, Çorum’a taşınma ve İmam Hatip’e kayıt sırasında yaşananlar bölümü dinleyicilerin ilgisini çekti. Yazarın öğrenciliğinde büyük sıkıntıları aşarak tiyatro çalışmalarına yönelmesi, öğretmenleriyle olan birkaç anısı da anlatımda yerini aldı.

.Eğitimci Yazar Ethem Erkoç’un Elvan Çelebi ve Âşık Paşa üzerine yaptığı çalışmalar, Beşiktaş Muhafızı Yedi Sekiz Hasan Paşa ile ilgili araştırmalarını içeren eserin yazımı anlatıldı.

Eğitimci Yazar Ethem Erkoç’un sunumunun bitiminde yazara çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi. Sonrasında yazar ve protokoldeki konuklarla birlikte konferans salonunun önünde açılmış olan Ethem Erkoç kitapları sergisi gezildi.

Gümüşlük Müzik Festivali 21. Yılında Müzikseverlerle Buluştu Gümüşlük Müzik Festivali 21. Yılında Müzikseverlerle Buluştu

Kaynak: Yayla Haber