Belediyeden antrenörlere malzeme desteği Belediyeden antrenörlere malzeme desteği

Karaman’ın Ermenek ilçesinde lise öğrencilerine yönelik kariyer planlama ve motivasyon etkinliği düzenlendi

Şehit Pilot Hasan Baysal Orman Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe ilçe merkezi ve beldelerde bulunan lise öğrencileri katıldı. Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Taşeli Turkuaz Yerel Eylem Grubu Derneği üyesi ve Yerel Kalkınma Stratejisi Uzmanı Seher Güzel, Taşeli Turkuaz Yerel Eylem Grubu Derneği ve Ermenek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Ermenek ve Başyayla ilçelerinde eğitim gören lise düzeyindeki öğrencilerin kariyer planlaması ve motivasyonu için böyle bir etkinlik düzenlendiğini belirtti.

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser de etkinliğe katılan liseli gençlere seslenerek, “Eminim ki her biriniz gelecekte çok iyi yerlere geleceksiniz. Bu adımları atarken, kariyer planlamanın yanında başarının sırrı ve başarı için yegane şeyin çalışmaktan geçtiğini asla unutmayın” dedi.

Eğitim ve Kişisel Gelişim Uzmanı Adem Karafilik de etkinliğe katılan öğrencilere kişisel gelişimin hayatımızdaki yeri ve önemi, eğitim ve çalışma hayatında kariyer ve motivasyon hakkında bilgiler verildi.

Kaynak: iha