Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, ilçe protokolü, 4 okuldan 200 öğrenci, öğretmen ve idareciler ağaç ve tohum dikme etkinliğine katılım sağladı. 

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın “Öğretmen Oldum Ben” Filmini izlediler Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın “Öğretmen Oldum Ben” Filmini izlediler

"Tohumdan toprağa topraktan insana"  ve ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Her Sınıf 100 Fidan Dikiyor’ projeleri kapsamında her türlü meyve çekirdeklerini biriktiren 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri meyve tohumlarını Gemici Gençlik merkezinde toprakla buluşturdular. 

"Cumhuriyetin 100. Yılında Her Sınıf 100 Fidan Dikiyor"  sloganıyla 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Osmancık İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Nenehatun Ortaokulu öğrencileri gemici gençlik merkezinde incir, ıhlamur, çınar, fıstık çamı ve çam fidanlarını toprakla buluşturarak gelecek nesiller için sürdürülebilir bir uygulamaya imza attılar.

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay tohum ve fidan dikimi gerçekleştirerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere katılım sağlayan okullara teşekkür etti.