Araç satışı yapmak isteyenler ile alıcılar arasında başlayan anlaşmazlık, Çorum İl Emniyet Müdürlüğü'nün gündemine oturdu. Polis, tehdit iddiaları üzerine başlattığı operasyonda dört şüpheliyi gözaltına aldı ve olayla ilgili çok sayıda silah ele geçirdi.

Çorum’da araç satın aldıkları vatandaşın parasının bir kısmını ödemeyip tehdit eden 4 kişi, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, O.K. ile Y.Ö. (39), C.A. (19), S.Ö. (26) ve S.U. (30) arasında araç alım satımından dolayı alacak verecek meselesi nedeniyle anlaşmazlık çıktı. Şüpheliler müştekiden aracın birinin parasını vermezken, diğerinin ücretinin bir kısmını verip, geri kalanı için de çek verdi. Daha sonra şahıslar O.K.’yi tehdit etmeye başladı. O.K. durumu polis ekiplerine bildirerek şikayetçi oldu. İhbar üzerine çalışma başlatan Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet-Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekiplerince şahısların kullandığı araç civarında yapılan aramada, bir inşaat alanındaki toprak yığını üzerinde siyah bez çanta içerisinde 1 adet makinalı tabanca ile 2 adet şarjör, 44 adet mermi, taş altına saklanmış 2 adet tabanca ve tabancaya ait 16 adet mermi ve 2 adet sustalı tabir edilen bıçak ele geçirildi.

MSB: "Göktürk-1 uydusu Kıbrıs’taki kardeşlerimizi gururla selamlıyor" MSB: "Göktürk-1 uydusu Kıbrıs’taki kardeşlerimizi gururla selamlıyor"

Gözaltına alınan zanlılar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Çorum'da yaşanan bu araç alım-satım anlaşmazlığı, yerel güvenlik güçlerinin ne kadar titiz ve hızlı hareket ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Alıcı ve satıcı arasında başlayan finansal anlaşmazlık, tehditlere ve silahlı bir duruma dönüşse de, polis ekiplerinin zamanında müdahalesi olası bir faciayı önledi. Bu olay, araç alım-satım işlemlerinde yaşanan sorunların yalnızca finansal olmadığını, aynı zamanda güvenlikle de yakından ilgili olduğunu ortaya koydu

Kaynak: iha