Çorum Belediyesi, semt pazarlarında akşam saatlerinde tezgâhlar kaldırıldıktan sonra oluşan kirliliğe karşı temizlik çalışmaları başlattı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte sebze ve meyve atıklarının neden olduğu kötü koku ve haşere sorunlarına karşı yoğun bir temizlik mücadelesi yürütülüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, esnafı temizlik konusunda daha hassas olmaları yönünde uyardı.

Semt pazarlarında, akşam saatlerinde tezgâhlar kaldırıldıktan sonra oluşan kirliliğe karşı çalışma başlatıldı. Her gün akşam saatlerinde pazar yerlerini temizleyerek yıkama çalışması Çorum Belediyesi ekipleri, son günlerde hava sıcaklıklarının da artmasıyla birlikte, sebze ve meyve atıklarından kaynaklanan kötü koku ve haşere üremesi gibi sorunlara karşı yoğun bir temizlik mücadelesi veriyor.

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, temizlik konusunda daha hassas olmaları yönünde esnafı uyardı. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da, Buharaevler Mahallesi’ndeki Perşembe Pazarı’nda zabıta ekipleriyle birlikte çöp poşeti dağıtımına katılarak sebze ve meyve atıklarının çöpe atılmasını istedi.  Başkan Yardımcısı Candan “Pazar yerlerinin temizliği, düzeni ve halkımızın güvenli ortamda alışverişini yapabilmeleri için denetimlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi. 

CHP Çorum Kadın Kolları'ndan Muharrem Ayı'na Özel Aşure İkramı CHP Çorum Kadın Kolları'ndan Muharrem Ayı'na Özel Aşure İkramı

SEMT PAZARLARI, 08.00 İLE 20.00 ARASI FAALİYET GÖSTERECEK

Başkan Yardımcısı Candan ayrıca, semt pazarlarının çalışma saatlerine de düzenleme getirdiklerini belirterek, “Semt pazarlarımız 08.00 ile 20.00 saatleri arasında alışverişlere açık olacaktır. Vatandaşlarımızın bu saatler arasında pazar yerlerine gelmelerini, esnafımızın da saat 20.00’den sonra temizlik çalışmalarımızı yapabilmemiz için tezgâhlarını kapatmalarını rica ederiz.” dedi.

Çorum Belediyesi, semt pazarlarında akşam saatlerinde oluşan kirliliğe karşı yoğun bir temizlik çalışması başlatarak, kötü koku ve haşere üremesine karşı önlem aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, esnafı temizlik konusunda uyararak, vatandaşların güvenli ve temiz bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin kararlılıkla süreceğini belirtti. Semt pazarlarının çalışma saatlerine de düzenleme getirilerek, temizlik çalışmalarının daha etkin yapılabilmesi sağlandı.

Kaynak: Yayla Haber