Türkiye Güreş Süper Liglerinde 2023-2024 Sezonu sona erdi ve Çorum Belediyesi Spor Kulübü, serbest stilde büyük bir başarıya imza atarak ikinci oldu. Ankara’da düzenlenen müsabakaların ardından ikincilik kupası ile Çorum’a dönen güreşçiler, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tarafından karşılandı. Belediye binası önünde mehter marşı eşliğinde coşkulu bir tören düzenlendi.

Nevşehirli sporcu Türkiye şampiyonu oldu Nevşehirli sporcu Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye Güreş Süper Liglerinde 2023-2024 Sezonu, geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da yapılan müsabakalarla sona erdi. Süper Ligde Çorum’u temsil eden Çorum Belediyesi Spor Kulübü, serbest stilde ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

İkincilik kupası ile Çorum’a dönen güreşçiler Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti. Güreşçiler için belediye binası önünde mehterli tören yapıldı.

“Bu gurur tüm Çorum’un”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın karşılama töreninde yaptığı konuşmada güreşçileri ve antrenörleri tebrik etti.  Başkan Aşgın “Çorum güreş şehri ve yiğidin harman olduğu bir şehirdir. Yiğitlerimiz çok güzel bir mücadele ortaya koyarak önemli bir başarıya imza attılar. Şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek bizlere bu gururu yaşatan antrenörlerimizi ve güreşçilerimizi tebrik ediyorum. Bu gurur tüm Çorum’un.” şeklinde konuştu. 

Çorum Belediyesi Spor Kulübü güreş takımının 2023-2024 Türkiye Güreş Süper Liglerinde elde ettiği ikincilik başarısı, şehre büyük bir gurur yaşattı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, güreşçileri ve antrenörlerini tebrik ederek, Çorum’un güreş şehri olarak anılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu başarı, Çorum’un spor alanındaki potansiyelini ve güreşçilerin azmini bir kez daha ortaya koydu. Belediye binası önünde gerçekleştirilen mehterli karşılama töreni, bu büyük başarının coşkuyla kutlandığı anlara sahne oldu.

Kaynak: Yayla Haber