Çorum Belediyespor Güreş Takımı Süper Lig'de Tarih Yazdı! Çorum Belediyespor Serbest Güreş Takımı, 2023-2024 Sezonu Serbest Güreş Süper Ligi'nde finale kadar yükselerek büyük bir başarıya imza attı. Ankara Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen Final Four müsabakalarında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşan takım, üstün performansıyla ikincilik kupasını kazandı ve Çorum'u gururlandırdı.

Çorum Belediyespor Serbest Güreş Takımı Süper Ligde ikincilik kupasının sahibi oldu.

16 takımın mücadele ettiği Serbest Güreş Süper Ligi’nde eleme maçları sonunda yarı finale yükselen dört takım, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda sıralamayı belirlemek için mücadele etti. Çorum Belediyespor Serbest güreş Takımı yarı finalde İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı. Antrenörler Levent Kaleli, Bülent Tuzcu ve Sinan Mumcu yönetimindeki Çorum Belediyespor’dan 57 kiloda Bekir Keser, 61 kiloda Emre Çetin, 65 kiloda Mustafa Zopalı ve Mutlu Can, 70 kiloda Hamza Zopalı, 74 kiloda Hüseyin Bakır, 79 kiloda Mertcan Damatoğlu, 86 kiloda Abdullah Arslan ve Mahmut Özkaya, 92 ve 97 kilolarda Samet Özarslan ve 125 kiloda ise Atilla Kaan Aydın’dan oluşan kadrosu ile mücadele etti.

Sezonun en iyilerinin mindere çıktığı 2023-2024 Sezonu Süper Lig Final Four müsabakaları sonunda Çorum Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı ikinci oldu.

Başkan Ünlü’den kan bağışı çağrısı Başkan Ünlü’den kan bağışı çağrısı

Çorum Belediyespor Serbest Güreş Takımı, 2023-2024 Sezonu Serbest Güreş Süper Ligi'nde elde ettiği ikincilik kupası ile büyük bir başarıya imza attı. Antrenörler Levent Kaleli, Bülent Tuzcu ve Sinan Mumcu yönetiminde mücadele eden takım, gösterdiği üstün performansla Çorum'u gururlandırdı. Bu başarı, Çorum Belediyespor'un güreş branşındaki kararlılığını ve yetenekli sporcularının başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Takımın bu tarihi başarısı, gelecek sezonlar için de büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Kaynak: iha