Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunun(MYO) beş bölümünden 2024 yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

Kastamonu’da özel bireyler ile anneleri, doğada ebru yaparak stres attı Kastamonu’da özel bireyler ile anneleri, doğada ebru yaparak stres attı

Çarşamba Göl Restoranda düzenlenen mezuniyet töreni, geleneksel kep atma töreninin ardından sona erdi. Okulun birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerini ise Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) meclisi, altınla ödüllendirdi.

Tören, Yüksekokulun beş ayrı bölümünden bu yıl mezun olan öğrencilerin salona girişiyle başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Çarşamba Ticaret Borsası MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir yaptı. Aydemir, “Yüksekokulumuzun gelişimine katkı sağlayan öncelikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne, okulumuza her daim destek olan Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz ve borsa meclisine, Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Dündar’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Yüksekokul Müdürü Aydemir, “Sevgili öğrenciler, ülkemizin kalkınabilmesi için ara eleman ihtiyacımızı karşılayan yüksekokulumuzdan derslerini başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazandınız. Sizlere gelecek hayatlarınızda başarılar diliyor, sizleri ve değerli ailelerinizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

2023–2024 eğitim-öğretim yılında, OMÜ Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulundan başarıları ile dereceye giren ilk üç öğrenciyi Çarşamba Ticaret Borsası ödüllendirdi. Öğrencilere hediyelerini ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman, Kurucu Meclis Başkanı Nurettin Öztekin, Genel Sekreter Sercan Yaşar, Meclis Üyesi Onur Bahattin Yılmaz takdim etti.

Yoğun katılım ile gerçekleşen mezuniyet töreni kep atma merasiminin ardından sona erdi.

Mezuniyet törenine ayrıca Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, MYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Hakan Can Altunay ve Öğr. Gör. Tunahan Bilgin, Yüksekokul Sekreteri Mustafa Korkmaz, öğretim görevlileri ve veliler katıldı.

Kaynak: iha