Çorum Belediyesi’nde Mart 2019 öncesi personel maaşlarının kredi çekilerek ödendiğinin açıklanması üzerine İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’dan sert açıklamalar geldi.

Milletvekili Ceylan: Hızlı tren ihalesi 2023'te yapılacak Milletvekili Ceylan: Hızlı tren ihalesi 2023'te yapılacak

Çorum Belediyesi Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın, “2019 Mart'ında göreve geldiklerinde önceki aylarda personel maaşlarının kredi çekilerek ödendiğini” açıklamasının ardından İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı basın açıklaması yaparak, “Çorumu yıllardır zarar ettirdiniz demek ki demek ki işçi maaşlarını ödeyemediniz üstüne Çorumluyu borçlandırdınız ve bunu da bugün iktidardan gidişinizi anladığınız için ben yoktum onlar yaptı diyerek kurtulamazsınız. Ak partinin tüm siyasal mecrasına ulvi bir dava olarak ifade ederken tamamından sorumlu olduğunuz gerçeğinden kaçamazsınız” dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın açıklamaları şu şekilde;

GÜL YAPRAĞI GÖSTERİP, ÇALI VERDİLER
“Şimdi bizim anlamadığımız 28 yıldır aynı düşüncenin 21 yıldır da aynı partinin yönettiği bir belediye kendinden öncekileri yönetememek ve zarara uğratmakla itham ederek neyi anlatmak istemektedir. O zaman muhalefetin söyledikleri doğru ise iktidar ne işe yaramaktadır. 20 yıldır ülkeyi 28 yıldır belediyeleri yöneten iktidar halkın reyini hoyratça harcayıp kendi iç hesaplaşmalarında halkın iradesi ile dalga geçmektedir. 
Al birini vur ötekini misali. Radyo, televizyon, gazete, dergi, Her bir şey meydanda sergi var sergi. Esnafa çiftçiye koy peşin vergi….
Şimdi görüyoruz ki envayi çeşit şeyler yayıyorlar. Anlaşılıyor ki mızıkçılık yapmak için gereken hamlelerin alt yapısını bu tarz söylemlerle hazırladıklarını görmekteyiz. Bu nedenlerle Çorumlu hemşerilerimi uyarmak bizim vazifemizdir. 
Bardak, tabak, oyuncak, çay verdiler, Barajın dibinde yalı verdiler, Gül yaprağı gösterip, çalı verdiler Uyan Hemşerim! Uyuma uyan.

HALİL İBRAHİM AŞGIN SARF ETMİŞ OLDUĞU BEYANLARINI KAMUOYUNDA AÇARAK AYDINLATMALIDIR 
Ak parti belediyeleri birbirine silsile yolu gibi devir ederken demek ki borç ile batak ile devam ediyorlar. Sayın belediye başkanının taraf olduğu sendika genel kurulunda sarf etmiş olduğu beyanlarını kamuoyunda açarak aydınlatmalıdır. Çorumlu hemşerilerimizde ekseriyetle bunları bilmelidir. Yıllardır zarar eden bir belediyeyi devraldığından bahseden sayın belediye başkanı kendi partisinin yönetimini açıkça anlatmaktadır. Görünen o dur ki Ak parti dönemi bitiyor. Hepsi birden ben orda değildim, ben yapmadım, ben çalmadım, ben onlardan değilim, Onlar çaldı demek için sıraya girmiş durumundalar. Hem iktidardan hem de belediyeden gidişleri yakındır. AzKaldı Hemşerim Azkaldı. 

GEMİYİ İLK FARELER TERKEDER
Ünlü bir Atasözü derki, Batan gemiyi ilk fareler ter keder; ama farenin gemiyi terk ederken kaptana hadi birlikte çıkalım dediğini ilk kez görmekteyiz.
Kampanya dönemi geldi – geçiyor, Uyuma Hemşerim fırsat kaçıyor. Bunlar çatır - çatır ihale alıyor. Uyan Hemşerim! Uyuma uyan.
Sabrı tükenmiş, yorgun düşmüş milletimiz umudunu kesmesin! Milletimizle el ele, kol kola, omuz omuza vererek ulaşacağımız, Güven, huzur ve yepyeni umutlarla uyanacağımız İYİ Parti iktidarına, O güneşli ve kutlu güne.”