Çorum'un Osmancık ilçesine bağlı Avlağı köyündeki 23 Nisan etkinliklerinde çuval yarışı, kaşıkta yumurta taşıma oyunu gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler yapan öğrenciler türküler ve çalınan şarkılar eşliğinde Köy Muhtarı Muharrem Demir, Sınıf ve ana okulu öğretmenleri Seda Cindoruk ve Bünyamin Yedekçi ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çoşku ile kutladılar.

Gözden kaçırmayın

Koyunbaba İlkokulunun kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi Koyunbaba İlkokulunun kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi

Osmancık'ta ki köylerde her yıl çocukların coşkuyla kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl da renkli ve eğlenceli geçti.

Avlağı köyünde öğrenim gören çocuklar, bu yıl da 23 Nisan'ı en güzel şekilde geçirmek için aylar öncesinden öğretmenleriyle hazırlık yaptı.Bayram gününde okul bahçesinde buluşan öğrenciler ile öğretmenleri, İstiklal Marşı'nı söyleyip düzenledikleri bayrak yürüyüşü ile 23 Nisan etkinliklerini başlattı.

Köy Muhtarı Muharrem Demir çocuklar için hazırladığı şekerleri dağıttı. Çocuklar 23 Nisan etkinlikleriyle büyük mutluluk yaşadı. Köyde ikamet eden vatandaşlar ve veliler de bayram kutlamalarına iştirak ederek çocukların hazırladıkları oyun ve eğlenceleri izlediler.