Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şubesi izcileri, Çorumlu Obası’nda ilk yerel kamplarını gerçekleştirdiler. Yaklaşık 25 izci ve izci gönüllüsü katıldı.

Akademisyen oldu, vazgeçemediği pilotluk hayaline dronla kavuştu Akademisyen oldu, vazgeçemediği pilotluk hayaline dronla kavuştu

Kamp ile ilgili bilgi veren AGD İl İzci sorumlusu Recep Çiftbaş,  2019 yılında Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde başlattıkları izcilik faaliyetlerinin bugün ilk meyvelerini verdiğini ifade etti.  İzcilik konusunda da bilgiler veren ÇİFTBAŞ, izciliğin günümüzde etkin bir eğitim aracı olarak önemini artırması; gençlerin ders dışı veya boş zamanlarında izciliğin türesinde olduğu gibi doğru, çalışkan, milli ve manevi değerlere saygılı, iyilik yapmayı ve yardım etmeyi kendisine ilke edinmiş, doğa içinde kendi başına yaşayabilen, sağlıklı ve dinç olmasını sağlayan bir spor olduğunu belirtti.

Sözlerine devam eden Çiftbaş, İzcilik; çocuğun fiziksel sağlığına ve gelişimine katkı sağlamakta, el becerilerini ve yeteneklerini geliştirmekte, onu disiplinli bir genç yapmaktadır. Kısacası izcilik, hayata atılmak üzere hazırlanan bir genç için çok kıymetli olan “karakter”i kazanmasını desteklemektedir, diyerek AGD olarak izcilik faaliyetlerine ara vermeden daha fazla gence ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

        Gerçekleştirilen kampa da değinen Çiftbaş: “Çorumlu Obası gibi bir nezih mekanı izcilerimize tahsis eden Çorum Belediyemize, Kampımızı ziyaret eden Türkiye İzcilik Federasyonu İl İzci Temsilcisine, izcilerimize ve ailelerine teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.