Aksaray Belediyesi ve emniyet ekipleri, çevre kirliliğini önlemek ve izinsiz hafriyat dökümünü engellemek amacıyla ortak denetimlerini sürdürürken, gerçekleştirilen denetimlerde araçların GPS, tonaj ve resmi evrakları kontrol edilerek kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulandı.

Aksaray Belediyesi Zabıta ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğü trafik ve çevre birimlerinden oluşan ortak denetim timi, kent genelinde izinsiz hafriyat dökümü yapan araçları belirlemek ve gereken yaptırımları uygulamak için saha çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Denetimlerde özellikle araçların GPS sistemlerinin kullanımıyla döküm yerlerinin tespiti kolaylaştırılırken, aynı zamanda tonaj kontrolü yapılarak yasal sınırların aşılmaması sağlanıyor.

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi düşünce dünyasını zenginleştiren mezunlar yetiştiriyor Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi düşünce dünyasını zenginleştiren mezunlar yetiştiriyor

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Çevre kirliliğinin önlenmesi ve şehir estetiğinin korunması, bizim öncelikli hedeflerimizden biridir. Bu doğrultuda İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizle iş birliği içinde çalışarak, izinsiz hafriyat dökümü yapanları tespit ediyor ve gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını ve yasalara uygun davranmalarını önemle rica ediyoruz. Aksaray’ın doğasını ve görünümünü korumak için izinsiz hafriyat dökümüne karşı mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Kaynak: iha