Sivas’ta, Jandarma Teşkilatı’nın 185’inci kuruluş yıl dönümü etkinliklerle kutlandı.

Ülkemizin güvenliğinin sağlanmasında önemli bir rol üstlenen Jandarma Teşkilatı’nın 185. kuruluş yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Sivas İl Jandarma Komutanlığında gerçekleştirilen törende, il protokolü, jandarma personeli ve çok sayıda davetli bir araya geldi.

“Jandarma teşkilatımız yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine de mazhar olmuştur”

Vali Dağlı’dan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’ne ziyaret Vali Dağlı’dan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’ne ziyaret

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, “Şüphesiz ki 1839 yılından itibaren devletimizin temel yapı taşlarından birisi olarak görev yapmış ve bu zaman diliminde sayısız başarı ve kahramanlık sığdırmış jandarma teşkilatımız yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine de mazhar olmuştur. Yurt savunması ve asayişin sağlanmasındaki başarıları milletimizin huzur içinde yaşamasını ve geleceğine de güvenle bakmasını sağlamakta” dedi.

“Ülkemizin her noktasında halkın hizmetindeyiz”

Ülkenin her noktasında halkın hizmetinde olduklarını vurgulayan Jandarma Genel Komutanı Muhammet Sevinç, “Jandarma genel komutanlığı personeli olarak bizler milletimizin bize olan teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan sevgi ve güven bağını korumak perçinlemek ve daha da güçlendirmenin azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması kurulduğu günden bu yana ülkemizin her noktasında gece gündüz soğuk sıcak yağmur çamur demeden halkın hizmetinde olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Kutlamalar kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliğin en ilgi çeken kısımlarından biri jandarmanın ‘Resim ve Tango’ isimli köpeklerin gösterileri oldu. Ayrıca, Sivas Jandarma İl Komutanlığı, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185. yıl dönümü için özel klip hazırlattı. Klipte, kentin tarihi ve doğal mekanlarının önünde jandarma personeli tarafından, Aşık Veysel başta olmak üzere ünlü Sivaslı aşık ve ozanların türküler seslendirildi.

Kaynak: iha