Programa katılan Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, programda yapmış olduğu konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere, velilere hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Bugün itibariyle 89.000 öğrencinin okullarda eğitim öğrenim gördüğünü ifade eden Vali Dağlı, Çorum’da öğrenci başına düşen dersliğe bakıldığı zaman 18 öğrencinin derslik başına eğitim öğrenim gördüğünü ve fiziki anlamda belli bir düzeye kavuştuğunu ifade etti.

Sosyal donatıların ve diğer alanların daha fazla nasıl geliştirebilirliğini önemsediğini belirten Vali Dağlı, “Fiziki anlamda ve eğitim öğretim anlamında nasıl daha fazlasını öğrencilere verebiliriz bunu önemsiyoruz. Daha nitelikli spor alanları, yüzme alanları, beceri tasarım atölyeleri, kodlama eğitimlerini verebileceğimiz alanlar, öğrencilerimizin okullarımızın etrafında toprakla ve evcil hayvanlarla bir araya gelebilecekleri hobi alanları oluşturulmasını önemsiyoruz.” dedi.

Kocaeli'den Etkili İletişim ve Beden Dili eğitimi Kocaeli'den Etkili İletişim ve Beden Dili eğitimi

Vali Dağlı konuşmasının devamında; “Her çocuğumuzun mutlaka yetenek taramasında geçirilmek suretiyle belli bir spor alanında yetkinleşmesi hedefimiz. Sadece spor değil sanat deyince müzikte, estetikte, resimde ve buna benzer alanlarda çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını hedefliyoruz. Bunun için öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, tüm milli eğitim camiamız tabi ki velilerimizin desteğiyle canla başla çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

Okulların etrafında Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının tüm tedbirleri aldığını belirten Vali Dağlı, “Okullarımızın etrafında kesinlikle ilgisiz, öğrenci olmayan kişilerin dolaşmasına izin verilmeyecektir. Okullarımızın etrafındaki internet kafe, çay ocağı ve kafe gibi yerlerde okul saatlerinde 18 yaşından aşağı hiç kimsenin bulundurulmasına izin verilmeyecektir. Emniyet Müdürlüğümüz ekipleri ile birlikte bunların takiplerini yapmaya başladı ve üç gündür yapıyor. Çocuklarımıza kesinlikle açıkta sigara satışı yapılmayacaktır. Okul servis araçlarının okul servis niteliklerine uygun olmasını sağlayacağız. Okullarımızdaki kantincilerimize seslenmek istiyorum. Kendi çocuklarınıza yedirmediğiniz, yediremeyeceğiniz bir şeyi lütfen çocuklarımıza satmayın” ifadelerine yer verdi.

Çorum’da güzel bir eğitim öğretim yılının olmasını dileyen Vali Dağlı, “Gençlerimiz için buradayız, çocuklarımız için buradayız, geleceğimiz için buradayız ve çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi, kendi gelişimlerini sağlaması, yeteneklerinin ortaya çıkarılması için hep birlikte mücadele edeceğiz. Çocuklarımızın yine milli ve manevi değerlere bağlı, kültürümüzü bilen, tarihimizi bilen, Atatürk ilke ve inkılaplarının izinde bireyler olması için hep birlikte gayret göstereceğiz. Ben tekrar çocuklarımıza, velilerimize, gençlerimize, öğretmenlerimize ve tüm milli eğitim camiamıza yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Gençlerimiz için, geleceğimiz için, inşallah güzel yarınlarımız için hep birlikte canla başla mücadele edeceğimizi tekrar belirtmek istiyorum.” dedi.