SMA Tip 1 hastası Çorumlu 3,5 aylık Alp Bebek için başlatılan Valilik onaylı bağış kampanyası devam ediyor. Aile “Çorum halkına seslenerek bu yılki zekât, fitre ve bağışlarınız oğlumuz Alp’e nefes olsun” dedi.

SMA Tip 1 hastalığıyla savaşan Alp Bebeğin, zolgensma adlı ilaca kavuşabilmesi için 1 Milyon 800 Bin dolara ihtiyacı var. Geçtiğimiz ay Valilik onayıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında paranın ancak %20’si toplanabildi. Hemşire Mustafa ve Sevilay Keskin çifti,” Zamanla yarışıyoruz diyerek; “kermes, yardım standı ve kumbaralar ile kampanyamızı sürdürmeye çalışıyoruz. Biliyoruz meblağ çok büyük. Ancak yardım severlerimiz sayesinde inanıyoruz ki diğer çocuklar gibi oğlumuz da ilacına kavuşacak” dedi.

Depremi değil ama afeti önlemek mümkün! Depremi değil ama afeti önlemek mümkün!

“Tüm Çorum halkına seslenen Keskin çifti, “Bu yıl Zekât, Fitre ve Bağışlarınızı oğlumuza verin ona nefes olsun. Onun tek şansı zolgensma ilacını alabilmesi. Bunun için de sizin desteklerinize çok ihtiyacımız var” diyerek çağrıda bulundular.

Aile, her akşam saat: 21.30’da “sma_alpyasasin” adıyla açılan instagram hesabı üzerinden canlı yayın yaparak seslerini daha geniş kitlelere duyurmaya çalışıyor.