Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaca İlçe Başkanı İsmail Çimen, her gün yeni gelen zamlar karşında vatandaşların alım gücünün kalmadığını söyledi. 

Birçok ürüne günlük zam geldiğine değinen Çimen, üreticilerin mazot, gübre, ilaç gibi tarımsal giderlerin pahalılığından ve her gün yeni zamların gelmesinden dolayı ürettikleri ürünlerin karşılığını alamamaktan yakındıklarını vurgularken, vatandaşların da zamlar karşında çaresiz kaldıklarına dikkat çekti. 

Hemen her gün A'dan Z'ye her şeye zam yapıldığını vatandaşın gelirinin giderini karşılayamadığını, ülkede borçlu olmayan kesimin kalmadığını kaydetti. 

Artık hem üreticinin hem tüketicinin sorunlarına çözüm bulunması gerektiğinin altını çizen CHP Alaca İlçe Başkanı Çimen, "Bayram öncesi olmasına rağmen ne esnaf iş yapabiliyor ne de vatandaş bayramlık almak için çarşıya çıkabiliyor. Vatandaşlar yiyecek ekmeğin derdine düşmüşken, üreticiler de ellerindeki ürünlerin satışını gerçekleştiremedikleri için ürettiğinin karşılığını alamıyor. Artık bu sorunlara bir an evvel çözüm bulunmalı" diye konuştu.

Alaca Belediye Başkanı Şaltu'ya nezaket ziyareti Alaca Belediye Başkanı Şaltu'ya nezaket ziyareti

(Ulaş Odabaş)