Zafer Partisi Çorum il kongresi dün Mahmut Akaydın İş Merkezinde bulunan il başkanlığı binasında yapıldı.

Divan Başkanlığını Teşkilatlardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Bağcı'nın yaptığı seçimde divan katip üyeliğini Erdal Karaca ve divan üyeliğini ise, Eren Kaplan yaptı.

116 delegenin bulunduğu kongreye tek liste halinde gidildi. Kurucu İl Başkanı Bedii Onan başkanlığında İl Yönetim Kurulu Üyeleri Saim Balcı, Murat Çakmak, Mücahit Demirten, Kenan Dündar, Salih Toz, Rıfat Bozduman, Kadir Aytaş, Süleyman Topaloğlu, Mehmet Özkan, Ömer Samet Şahin, Osman Ercan, Ali Osman Burcu, Furkan Batuhan Bozduman, Aziz Atmaca isimlerinden oluştu.

Üst kurulda oy kullanacak delegeler ise; Bedii Onan, Yasin Doğan, Saim Balcı, Murat Çakmak, Mücahit Demirten, Derman Bilge Durmuş, Yücel Deniz, Mehmet Atik olarak belirlendi.

Seçimde il yönetiminin on beş yedek üyesi ile İl disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri de seçildi. 

'Adaletin olmadığı yerde zülüm vardır' 'Adaletin olmadığı yerde zülüm vardır'

Seçimler öncesi bir konuşma yapan Zafer Partisi Çorum Kurucu İl Başkanı Bedii Onan, Zafer Partisi'nin Türk Milliyetçiliği fikrini benimseyen, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine bağlı, Atatürk ile barışık herkesi kucaklayan milli bir parti olduğunu vurguladı.

Türk milliyetçilerinin adresinin Zafer Partisi olduğunu ifade eden Bedii Onan; ülkemizin ciddi ekonomik sorunlar ile karşı karşıya olduğunu ve bu sıkıntılı durumdan ülkemizin ve milletimizin çıkabilmesi için Zafer Partisinin samimi programları ve insan kaynaklarının var olduğunu belirti.