AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü” münasebetiyle Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli hemşireleri ziyaret ederek “Hemşireler Gününü” tebrik etti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten hemşirelerden Serap Hemşire, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’yı duygulandıran kendi yazdığı şiiri okudu.  

“Ben Bir Hemşireyim Kiminin Kardeşi Kiminin Sırdaşı.....
Ben bir hemşireyim Dahiliye Servisinde
Kim anlar ki beni Gece Nöbetlerinde
Tüm şehrin ışıkları sönmüş
Bir ben uykusuz birde sokak lambaları
Ben bir hemşireyim Dahiliye Servisinde
Uzun koridorun sonunda sızlayan yaşlı bir teyze ona uzanır elim
İlacım sevgi, dokunur iyi ederim
Ben bir hemşireyim yüzümde hep bir tebessüm başım dik güçlü gözükmeliyim
Kiminin kardeşi kiminin sırdaşıyım
Herkeze uzanır yardım elim”

Gözden kaçırmayın

Milletvekili Kavuncu’dan aile yapısını bozan yayınlara tepki Milletvekili Kavuncu’dan aile yapısını bozan yayınlara tepki

“Zor şartlar altında büyük fedakârlıklarla görevlerini yerine getiren hemşirelerimizin, insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmetleri, övgüyü ve takdiri fazlasıyla hak etmektedir. Serap Hemşiremize hepimizi duygulandıran şiiri için çok teşekkür ediyorum” diyen AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Öncelikle belirtmek isterim ki; Korona virüs salgını nedeniyle bu sürecin atlatılmasında görüyoruz ki, sağlık alanında görev alan her bir kardeşimiz şanlı tarihimizin dönüm noktalarından olan Kurtuluş Savaşı, İstiklal Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda olduğu gibi mücadelemize ön saflarda kahramanca destek vermektedir. İnsan hayatının öneminden ödün vermeksizin sonsuz sabır ve itina ile çalışan, her gün bireylere sunduğu bakım ile yaşama dokunan, yüreğiyle hisseden ve bilgisiyle hayat veren, sağlık ekibinin değerli bir üyesi olan tüm hemşirelerimizin 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’nı ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.