AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle özel bireyleri AK Parti il başkanlığında ağırladı.

DEVA Partisi Çorum'da yükselişte! DEVA Partisi Çorum'da yükselişte!

Engellilerin “anlaşılma” ve “farkına varılma” talebini, zenginlik ve güzellik emaresi olarak gören AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, özel çocukların gönlünce eğlendiği bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Etkinliğe, aileleri ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri de katılım sağladı. Sonrasında haftalık olağan İl Yönetim Kurulu Toplantısını da özel çocuklar ve ailelerin katılımıyla gerçekleştiren İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Bu işi özel bir gün olmaktan çıkarıyoruz aslında, bugün sadece birlikte olmak için bu etkinliği düzenledik. Bizim için her gün varsınız. Hoşgörü ve merhametle yoğrulmuş bu toprakların çocukları olarak gücümüzü farklılıklarımızdan alıyoruz. Sosyal devlet anlayışı ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır” dedi.

“Attığımız her adımı, yapacağımız her işi, ortak akıl, ortak fikirle yapıyoruz” diyen AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; “Bugün engelli kardeşlerimle birlikte olmaktan, onlarla birlikte zaman geçirmekten ve onları mutlu olduğunu görmekten büyük mutluluk duydum. Engelleri aşmanın tek yolu sevgidir ve paylaştıkça büyür. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Bu güzel gün vesilesi ile katılımlarından ve katkılarından dolayı özel kardeşlerime, azmiyle tüm engelleri aşan cesur yüreklerin, kahraman ailelerine ve Türkiye Sakatlar konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Zihinsel Özürlüler Federasyonu, Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Hüsülüoğulları’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.