AK Parti Çorum İl Başkanlığı’nda hızlı trenin Çorum’a gelişine yönelik basın açıklaması gerçekleştirildi. 

Ünzile Yüksel: Çorum'un hızlı tren ve havaalanı sorununu biliyoruz Ünzile Yüksel: Çorum'un hızlı tren ve havaalanı sorununu biliyoruz

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Demiryolu yatırımıyla ilgili Devletin resmi kayıtlarını gösterdik. Gördüğünü okuyamayan, okuduğunu anlamayan, okuduğunu anlasa da yalanla dolanla algı yapmaya çalışan bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız. Bu muhalefet anlayışını kıymetli vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyoruz ve kesinlikle kabul etmiyoruz. 2053 vizyonu adı altında Türkiyemizin 2053 yılındaki görüntüsünü izah etmeye çalışan haritayı sanki burada devlet Çorumumuz için veya başka yerler için 2053 yılında inşaata başlamış algısını oluşturuyorlar. Ülkemize çakılı bir çivisi dahi olmayan yapılan her projeyi kenarından köşesinden eleştiren istemezük tayfasını hepimiz biliyoruz” dedi. 

Yusuf Ahlatcı, "Ülkemize 20 yıldır kazandırdığımız hizmetler ortada 3. Boğaz Köprüsü yapılırken, Marmaray ve Avrasya tüneli yapılırken daha yeni açılışını yaptığımız Gazi Osman Paşa Köprüsü yapılırken, Çanakkale Köprüsü yapılırken illerimizi donattığımız şehir hastaneleri yapılırken yine istemezük diyerek ortaya çıkmışlardı. Kendilerine şunu soruyorum bu eserleri ülkeye kim kazandırdı? Bu eserleri AK Partimiz kazandırdı. AK Partimiz milletimizle birlikte ona yapılan hizmeti Hak’ka yapılan hizmet olarak görerek çalışmaya devam edecek. Başımızda Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde tüm hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bizim şiarımız yaparsa AK Parti yapar olacaktır. Bunu burada eline mikrofonu alan diğer muhalefet temsilcileri de çok iyi bilmektedirler. Dolayısıyla bu algı operasyonlarına itibar edilmemesini kamuoyundan rica ediyorum” ifadelerine yer verdi.