AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı olması sebebiyle İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı görevi devretmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Devir teslim töreni AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.

Törene Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, Kadın Kolları Başkanı Meryem  Demir ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

"AK Parti halkın teveccühüne mazhar olmuş siyasi partiden öte kutlu bir davadır"

Törende konuşan Yusuf Ahlatcı açıklamasında, “Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatan AK Parti, kurulduğu 2001’den bu yana girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıkmış oylarını artırarak, iktidarını koruma başarısı göstermiş halkın teveccühüne mazhar olmuş siyasi partiden öte kutlu bir davadır. Bu kutlu davada başladığım aktif siyasi hayatıma, şahsıma tevdi edilen her görevi en iyi şekilde icra etmek için çalışarak, bu kutlu davanın bayrağına halel getirmeden taşımanın onurunu yaşadım” dedi.

Ahlatcı, “Beni bu görevlere layık gören hareketimizin mimarı Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e Karadeniz Bölge Koordinatörümüz Yahya Çelik’e, Trabzon Milletvekilimiz, Çorum Koordinatörümüz Bahar Ayvazoğlu’na, Milletvekillerimize, İl Yönetim Kurulumuza, Merkez İlçe Başkanımıza, İl Kadın ve İl Gençlik Kollarımıza, İl Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza, İlçe, Belde Belediye Başkanlarımıza ve teşkilatımızın her bir kademesinde görev alan kıymetli dava arkadaşlarıma ve bugüne kadar ki siyasi yolculuğumda desteklerini esirgemeyen aileme teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerine yer verdi.

Yusuf Ahlatcı, “AK Partimizin 21. yaşı ve iktidarımızın 20. yılı içerisinde olmanın gururunu yaşarken ecdadımızdan aldığımız medeniyet bayrağını liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve onun riyasetinde milletimizle beraber tüm dünyaya ilan edeceğimiz Türkiye Yüzyılı’nın ilk ve belki de en önemli seçimi olan 14 Mayıs 2023 seçimleri için 2018 yılından bu yana büyük bir onur ile yürütmekte olduğum AK Parti Çorum İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezimizin takdiri, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla 28. dönem Milletvekili aday adayı olmak için çıktığım bu yolda Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Tensipleriyle AK Parti  Çorum İl Başkanlığı görevine getirilen Kadim dostum, meslektaşım ve dava arkadaşı olmaktan gurur duyduğum Sn Av. Murat Günay'a devir teslimini gerçekleştiriyorum.Bu vesile ile birlikte çalıştığım tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma şükranlarımı sunar, bu sürecin ülkemiz, milletimiz ve ilimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim” açıklamalarında bulundu.