Osmancık'ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilçe birincisi altın ile ödüllendirildi. Türkiye genelinde 6337'inci ilçede ise birinci oldu.

Recep Gür ve Özkan Şanal, Başkan Karatağ ile görüştü Recep Gür ve Özkan Şanal, Başkan Karatağ ile görüştü

18 Temmuz Pazartesi sabahı açıklanan YKS sonuçlarına göre Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak, sayısal puan alanında 3 milyon 200 bin aday arasından yüzde 0,27 dilime girerek Türkiye genelinde 6337'inci ilçede ise birinci oldu. Bu sonuçla hedeflediği  Tıp Fakültesine girmeye hak kazanan Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak, Okul Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından altın ile ödüllendirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Mustafa Yıldırım, "Okulumuzdan, 43 öğrencinin katıldığı YKS’de; tercih etmeleri halinde 3 öğrenci Tıp Fakültesine 5 öğrenci de Diş Hekimliği Fakültesine girmeye hak kazanmıştır" dedi. Yıldırım, ayrıca sınavda üstün başarı gösteren öğrencilerin ortaokul sonunda oluşan yüzdelik dilimlerinin okullarını tercih ederken 2 ila 10 arasında olduğunu ve YKS’de bu öğrencilerin yüzdelik dilim olarak 0,27 ile 1 küsürlere girmeyi başardıklarını belirtti. Bu başarının oluşmasında öğrencileri, öğretmenleri ile öğrenci velilerini tebrik eden Okul Müdürü Yıldırım, üniversite eğitimleri ve meslek yaşantılarında öğrencilere başarılar diledi.