Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Sungurlu’ya yapılacak 12 milyon lira değerinde ki 13 spor tesisi için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Abdulkadir Şahiner'den Vali Mustafa Çiftçi'ye çağrı Abdulkadir Şahiner'den Vali Mustafa Çiftçi'ye çağrı

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sungurlulu hemşehrimiz Muhsin Dere’nin girişimleri ile ilçeye yapılacak olan spor tesislerinin bazılarında çalışmalar başladı.  
Son olarak Demirşeyh Köyü İlk ve Ortaokuluna yapılacak olan spor tesisleri için de ilk kazma vuruldu. Demirşeyh İlk ve Ortaokuluna inşa edilecek sentetik saha, basketbol ve voleybol sahaları için çalışmalar sürüyor. 
13 tesis ve yapılacağı yerler; Gençlik Merkezi bahçesine prefabrik spor salonu, Mustafa Kemal İlköğretim Okuluna prefabrik spor salonu ve sentetik saha, Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okuluna prefabrik spor salonu, Demirşeyh İlk ve Ortaokuluna sentetik saha, basketbol ve voleybol sahası, Arifegazili İlkokulu ve Ortaokuluna sentetik saha, basketbol ve voleybol sahası, Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesine sentetik saha, basketbol ve voleybol sahası, Fen Lisesine sentetik saha, basketbol ve voleybol sahası, Yavuz Selim Karaman İmam Hatip Ortaokuluna basketbol ve voleybol sahası.