18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Yavuz Uygur, hayatın her insan için farklı anlamlar taşıyan çeşitli dönemleri olduğunu ve yaşlılığın da hayatın çok özel bir dönemi olduğunu ifade etti.

Uygur, toplumun tarihi birikimini günümüze yansıtan, milli kültür ve medeniyet değerlerinin yarınlara ulaşmasına vesile olan yaşlıların, aile ve toplumsal hayatının en kıymetli hazineleri olduğunu anlattı.

Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi göstermeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olmasının mümkün olmadığının altını çizen Yavuz Uygur, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlılarını baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır.

Ne mutlu ki, bizler millet olarak saygıdeğer büyüklerimizi asla yük olarak görmüyor, aksine onların varlıklarından mutluluk duyuyoruz. Büyüklerimize hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık görevimizdir. Büyüklerimize hayatı kolaylaştırmalı ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamalıyız.

Bizlere hayat ve sevgi veren, geçmişin birikimini, tecrübesini ve değerlerini yarınlara taşımamızı sağlayan, toplumsal yaşantımızın en önemli parçaları yaşlılarımızı sadece bu haftada değil yılın 365 günü sevgiyle ve ilgiyle hatırlayalım.

Dün ile bugün arasında köprü kuran büyüklerimizin 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutlarız.İyi ki varsınız…”