Çorum Belediyesi iki önemli projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ulukavak ve Gülabibey Mahallesi’nde inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzlarında sona gelindi. Yüzme havuzlarının Temmuz ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Çorum Belediyesi Kurban Bayramına hazır Çorum Belediyesi Kurban Bayramına hazır

Çorum Belediyesi Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın gençlere yönelik projeleri arasında yer alan yarı olimpik yüzme havuzu inşaatlarında son rötuşlar yapılıyor. Biri Ulukavak diğeri Gülabibey Mahallesi’nde olmak üzere iki adet yarı olimpik yüzme havuzu yakın zamanda hizmete sunulacak.

Çorum Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü Kontrolörü Hasan Abuhanoğlu, yarı olimpik yüzme havuzlarının 2021 yılı Ocak ayında ihale edildiğini belirterek, sözleşme bedeli 9,5 milyon TL olan tesisin 950 metrekare alana inşa edildiğini açıkladı. 2 bloktan oluşan tesiste idari bina, antrenör odası, duş ve soyunma odaları ile birlikte 25X12,5 metre ölçülerinde ve 1,40 metre derinliğinde havuzun yer aldığını dile getiren Abuhanoğlu, “Temmuz’un son haftasında işin teslim edilmesini öngörüyoruz.” dedi.

Havuzlar Yaz – Kış Hizmet Verecek

Yarı olimpik yüzme havuzlarını inşa eden yüklenici firma mimarı denetçisi Umut Gebeş de, yüzme havuzlarındaki ısıtma sistemi sayesinde tesisin hem yaz hem de kış döneminde kullanılabileceğini açıkladı.

Yüklenici Firma Yetkilisi: “Belediye Başkanımız İşin Hızlandırılmasını İstedi”

Yüklenici Firma yetkilisi Necmettin Ataman da çalışmaları bir önce tamamlayabilmek için yoğun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Ataman, “Belediye Başkanımızın işin bir an önce bitirilmesi konusundaki uyarısı üzerine gece – gündüz çalışarak çalışmalarımızı son aşamaya getirdik. Daha önceden de belirtildiği gibi temmuz ayı sonlarında çalışmaları tamamlamış olacağız.” dedi.