Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin talimatıyla Laçin, Dodurga ve Boğazkale İlçeleri’nde de T.C.K.K. hizmetinin yanı sıra sürücü belgesi ve umuma mahsus pasaport hizmeti verilmeye başlanacağı duyuruldu.

Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“02.04.2018 tarihinde İçişleri Bakanlığımızca yürürlüğe konulan 3’ü bir yerde çalışması ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (T.C.K.K), pasaport ve sürücü belgesi işlemleri İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmeye başlanmıştır.

Çorum genelinde 11 İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde 3’ü bir yerde uygulaması mevcut iken Laçin, Dodurga ve Boğazkale İlçelerimizde sadece T.C.K.K hizmeti verilmekteydi.

Sürücü belgesi ve aynı zamanda umuma mahsus pasaport almak için Laçin, Dodurga ve Boğazkale ilçelerimizdeki vatandaşlarımız il merkezine ya da komşu İlçe Nüfus Müdürlüklerine gitmekte idiler.

Halk otobüsleri bayramın 1. günü ücretsiz Halk otobüsleri bayramın 1. günü ücretsiz

Laçin, Dodurga ve Boğazkale İlçelerimizdeki vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için, Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ’nin talimatları ile 27.04.2022 tarihinden itibaren belirtilen İlçelerimizde de 3’ü bir yerde uygulamasına geçilerek, T.C.K.K. hizmetinin yanı sıra sürücü belgesi ve umuma mahsus pasaport hizmeti verilmeye başlanacaktır”