Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Ulukavak Mahallesi'nde her hafta başı kurulan Pazartesi Pazarı'nı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Vali Çiftçi sebze ve meyve fiyatlarının geçen haftaya göre gerilediğini bazı meyve ve sebzelerin fiyatlarında ise yüzde 40 ile 50 oranında düşüş olduğunu söyledi.

Çorum demiryolunun yapımına 2024'te başlanacak Çorum demiryolunun yapımına 2024'te başlanacak

Pazarcı esnafıyla hasbihal eden Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, ürün ve fiyatları tek tek incelerken, alışveriş yapan vatandaşlarla da ayaküstü sohbet etti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi: "Bugün ilimizin büyük pazarlarından olan Ulukavak Mahallemizdeki pazartesi pazarını gezdim. Fiyatlar geçen haftaya göre nisbeten gerilemiş, bazı sebze ve meyve fiyatlarında yüzde kırk ile elli oranında düşüş var. Temennim, fiyatların daha da düşmesi" ifadelerini kullandı.

Vali Çiftçi'ye incelemeleri sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım ile Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz da eşlik etti.