Ankara’da gerçekleştirilen II. Dünya Hititler Günü kutlamalarının ardından gelen yoğun talep dolayısıyla Vakıf 19 tarafından “Hititler Okullarda” isminde bir proje hazırladı.

Gençlik merkezlerinde renkli etkinlikler Gençlik merkezlerinde renkli etkinlikler

Vakıf 19 Yönetim Kurulu Başkanı Alper Bilan, “Projenin amacı okullarla işbirliği yaparak Hitit Uygarlığı temalı uygulamalı etkinliklerle çocuklarımızın ilgisini çekmek ve farkındalık yaratmak. Ayrıca okulların bu etkinlikleri resmi web sayfalarında duyurması, öğrencilerin ve velilerin etkinlik resimlerini sosyal medyada paylaşması ile Çorum’u Hitit Uygarlığını ve Vakıf 19 Çorumlular Vakfını daha tanınır hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Bilan, “Türkiye’nin her okulunda bu etkinliği farklı dönemlerde gerçekleştirmek istiyoruz. Her zaman olduğu gibi fikir hırsızlığına engel olmak ve emeklerin boşa gitmemesi için projeyi noter huzurunda tescil ettirmiş durumdayız. Bu projenin Çorum İli tanıtımına büyük katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Vakıf 19 olarak kaliteli işler yapmaya devam edeceğiz. Dünya Hitit Günü Türkiye’nin her yerinde geniş yankı bulmuş ve tanıtım adına amaç hasıl olmuştur. Sizlere en son gün çekilen fotoğraflarla veda etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.