14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleriyle ilgili çalışmalarını sürdüren MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, Ovasaraylılarla bir araya geldi. 2. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Kurtbaş, Ülkü Ocakları İl Başkanı Orhan Tosik ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Ovasaray’a giden Kayrıcı’yı Köy Muhtarı İrfan Berçin ve Dernek Başkanı Hamdi Şahin’in yanısıra yüzlerce vatandaş karşıladı.

14 Mayıs’ta Türkiye’nin varlık yokluk seçimine gideceğini dile getiren Kayrıcı, seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mutlaka yeniden seçilmesi gerektiğini belirterek destek istedi.

Konuşmasının büyük bir bölümünü Çorum’a ayıran Kayrıcı, Türkiye’de çok partili döneme geçildiğinden beri 3 kez tek başına iktidar döneminin olduğunu, rahmetli Menderes ve Özal’dan sonra tek başına iktidar olan AK Parti’nin en uzun süre iktidarda kalan parti olduğunu hatırlattı.

ÇORUM’UN 20 YILI HEBA OLDU

Bu dönemde Çorum’un maalesef hak ettiği destek desteğini alamadığını dile getiren Vahit Kayrıcı, “20 yıldır bizim yaptığımız ihracatın 20’de biri bile olmayan illerin aldığı hizmet bizim kat kat fazlamız. Memlekete hizmet gelmemesinin sorumlusu Cumhurbaşkanımız değil. Çünkü, Cumhurbaşkanı Çorum’un ne derdi var, Ovasaray’ın neye ihtiyacı var bilemez. Buradan seçtiklerimiz ne götürürse o kadar haberi olur. Ama seçtiğimiz arkadaşlarımız Tayyip beyin gölgesinde yatmışlar, nasıl olsa o’nun selamı ile Çorumlu bizi milletvekili seçiyor demişler. Muhalefette nasıl olsa bir milletvekilimiz garanti deyip Kemal beyin gölgesinde yatmış. Olan Çorum’a olmuş. Çorum’un 20 yılı heba oldu. Çorum’umuz buna layık bir il değil. Çorumlular bunu hak etmiyor. Çorum insanı Devleti için gerektiğinde seve seve canını vermekten en küçük bir tereddüt etmez” diye konuştu.

BU SEFERDE BİZİ DENEYİN!

“Çorum’a hizmet istiyorsanız,  bu seferde bizi deneyin. Eğer istediğiniz hizmetleri yapamazsak gelin hesabını sorun” diyen Kayrıcı, Çorum’un önceliklerinin iyi sıralanması gerektiğine vurgu yaparak, “Ben size herşeyi yaparım diye söz vermiyorum. Ama, öncelikleri iyi sıralarsa memleketimize hizmet için elimden geleni yapacağımın sözünü veriyorum. Geçmişte de milletvekilliği yaptım. Beni bilen biliyor, ama bugün itibariyle daha tecrübeliyim ve hizmetin nasıl getirileceğini çok iyi biliyorum. O nedenle sizden güçlü bir destek istiyorum” şeklinde konuştu.

Ovasaray Köyü Muhtarı İrfan Berçin de köylerini ziyaret eden ilk milletvekili adayının Vahit Kayrıcı olduğunu belirterek, kendisine köylerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti. Berçin, Kayrıcı’ya 14 Mayıs seçimlerinde de başarılar diledi.

HABER MERKEZİ