Aday Tanıtım Törenine MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, MHP Belediye Meclis Üyesi Selim Güloğlu ve çok sayıda partili katıldı.

MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan  seçimlere dikkat çekerek“Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkemizin yarınlarını belirleyecek olan çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Bu manada partimize olan teveccühten dolayı da gayet mutluyuz. Ve bugün de burada kıymetli abimiz daha önce de şehrimizde hizmet etmiş büyüğümüz Vahit Kayıcı Başkanımız. Buradalar aramızdalar. Kendilerine teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Vahit Kayrıcı ise yaptığı konuşmada  “ Öncelikle Maraş depreminden dolayı hayatını kaybeden ve selden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da Allah'tan şifalar diliyorum. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Ülkemizin ya bölgesinde yıldız olacağı dünyada söz sahibi olacağı bir ülke haline geleceği ya da yeniden geriye doğru ülkeyi karanlıklara gömeceği bir seçim atlatmak üzereyiz. Bu seçim gerçekten de ülkemiz için çok önemli” dedi.

Kayrıcı, “İttifaklar kuruluyor. Eskiden seçim yapılır. İttifaklar daha sonra kurulurdu. Şimdi yeni başkanlık sisteminde ittifaklar kuruluyor. Bu ittifaklarla seçime gidiyoruz. Vatanımıza, milletimize bu seçimi hayırlı olmasını diliyorum öncelikle. İnşallah hayırlara vesile olur. Bizler de geçmişte de hizmet etmiş insanlar olarak yeniden Çorum'umuza, Türkiye'mize hizmet edebilmek için aday adaylık müracaatında bulunduk. Teşkilatımız uygun görürse genel başkanımız uygun görürse Çorum'dan milletvekili aday adaylığımı açıklayacağım, açıkladım. Ve bugün de onun için sizlerle bir aradayız. Yirmi iki tane arkadaşımız aday adaylığına müracaat etti. Hepsine başarılar diliyorum. Seçim sandığı açılana kadar hangi sırada olursak olalım isterse iç sırada olmayalım. Bütün arkadaşlarımın seçime canla başla çalışacağına inanıyorum. Ve bu duygularla da hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah ileriki zamanlarda uzun uzun konuşmalarımız olacak” ifadelerine yer verdi.