Çorum Futbol Kulübü’nün şampiyon olması için maddi ve manevi önemli katkılar sağlayan Vahit Kayrıcı, toplamda 1 milyon 650 bin TL tutarında prim vaat etmişti. Taraftarlara da katkılar sağlayan Kayrıcı, Çorum Futbolunun geleceğini garanti altına alacak çok önemli bir projesini daha açıkladı.

Çorum Futbol Kulübü’nün kalan 2 maçını kazanarak şampiyon olacağından emin olduğunu söyleyen Kayrıcı, “Artık, takımın birinci ligde kalıcı olması, sürekli gelir getirecek kaynaklara ulaşması için bir takım adımlar atılması lazım. Mutlaka yeni gelir kaynakları sağlanacaktır, ancak en önemli gelir kaynağı üretmektir. O nedenle de Çorum’da gençlerimizi futbola yönlendirmemiz gerekir. Çorum, futbol altyapısı olan bir şehir. Ancak, insan kaynakları yeterli kullanılamadığı ve tesisleşme eksikliği nedeniyle bu alanda mesafe alınamamış. Çorum’da da neden bir Arda Güler, bir Sergen Yalçın, bir Rüştü Reçber, bir Arda Turan, bir Abdulkadir Ömür çıkmasın.

Çorum’un öz evlatları olan yeni Oğuzhan Yalçınlar, yeni Murat Yldırımlar neden yetiştirmeyelim. Çorum’umuzda da çok yetenekli çocuklarımızın yetişeceğine inanıyorum. Bunun için bize düşen çocuklarımıza imkan yaratmaktır. Bunun ilk adımını atıyoruz. Çorumspor’u üreterek kazanan bir kulüp haline getirmek için “Futbol Akademisi” kuracağız. Çorum’un Ulukavak, Bahçelievler, Mimar Sinan, Gülabibey, Karakeçili, Buhara 5 mahallesinde kuracağımız akademide çocuklarımızı yetiştireceğiz” dedi.

Çorum’da kurulacak olan futbol akademisinin Çorum Futbol Kulübü’ne bağlı olarak çalışacağının altını çizen Kayrıcı, Çorum’un başta yerel yöneticileri olmak üzere tüm Çorumlu futbol severleri de bu projeye destek olmaya çağırdı.

Haber Merkezi