Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör’ün 68 yıllık köklü geçmişinin simgesi olan 1 milyonuncu traktörü Çorumlularla buluştu.

Kuruluşundan bugüne tarım sektörüne yön veren yüzlerce yeniliği hayata geçiren TürkTraktör, düzenlediği etkinliğinde 1 milyonuncu traktörü ile katılımcıları bir araya getirdi. Etkinlikte ziyaretçiler, TürkTraktör’ün dijital uygulaması TarlamCepte ve 1 milyonuncu traktör hakkında bilgi sahibi olurken düzenlenecek çekilişle traktör sahibi olma şansını da yakaladı.

Çorum Belediyesi her şeyi düşünüyor Çorum Belediyesi her şeyi düşünüyor

Tarımı verimlilikle dönüştürüp çiftçiyi geleceğe hazırlama misyonuyla çalıştıklarını belirten TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, “68 yıldır amacımız Türk çiftçisinin her ihtiyacında yanında olabilmek ve çiftçimize her zaman en iyisini sunmak. Bu anlayıştan hareketle, güçlü olduğu kadar esnek üretim kapasitemizle 1 milyonuncu traktörü üretmek gurur dolu hikayemizdeki en kıymetli sayfalardan biri oldu. Şirket tarihimiz boyunca bu noktaya gelmemize vesile olan eski, yeni tüm çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve hissedarlarımıza bu gururu armağan ediyoruz” dedi.

1 milyonuncu traktörü düzenledikleri etkinlik ile Çorum’da sergilemekten dolayı büyük bir heyecan mutluluk yaşadıklarını ifade eden Canbeyli sözlerini şöyle sürdürdü: “Lansmanını gerçekleştirdiğimiz andan itibaren büyük bir teveccüh gördüğümüz 1 milyonuncu traktörümüzü şimdi Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle çiftçilerimizin huzuruna sunuyoruz. Etkinliğimize gelen ziyaretçiler hem 1 milyonuncu traktörümüzün sahadaki performansını deneyimleyecek hem de mobil uygulamamız TarlamCepte’nin ayrıcalıklı özelliklerinden faydalanabilecekler. Umuyorum ki üreteceğimiz iki, üç milyonuncu traktörlerimizle de böylesi keyifli etkinliklerde bir araya geleceğiz.”

Etkinlik İki Gün Sürdü

Topaktaş bayisinin ev sahipliği yaptığı, TürkTraktör’ün 1 Milyonuncu Traktör etkinliği 19-20 Haziran tarihlerinde düzenlendi. İlk gün Çorum Ticaret Borsası’nda saat 09:00-17:00 arası 1 Milyonuncu Traktör sergilenirken, katılımcılara Tarlam Cepte uygulamasının yüklenmesi yapıldı. İkinci gün ise Topaktaş bayiinde düzenlenen etkinlik saat 09:00’dan 15:00’a kadar sürdü. Ziyaretçiler traktör ve ekipmanlar hakkında bilgilendirilirken saat 10:30 ile 13:00 arası tarlada traktörleri deneyimleme imkanı da buldular. 

Çekilişle Hediye Traktör Kazanma Şansı

1 milyonuncu traktörün sergilendiği etkinlik alanına gelen misafirleri bir de sürpriz karşıladı. TarlamCepte uygulamasını yükleyenler arasında yapılacak çekilişle ziyaretçiler, sürpriz ödüllere sahip olma şansı yakaladılar. Çekiliş sonucunda 1 adet traktör, 1 adet 3.5 ton römork, 2 adet 3-12 inç pulluk, 5 adet manuel dümenleme kiti AV-MAP, 10 adet TürkTraktör Bakım Kiti ve 20 adet maket traktör verilecek.