Çorum Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı'nda gündem dışı söz alarak konuşan CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz kentteki intihar sorununa, havaalanı ve tren yolu konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya gönderme: Bundan sonra arkadan nal toplayacaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya gönderme: Bundan sonra arkadan nal toplayacaklar

Toplantıda gündem dışı söz alarak konuşan CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, “31 Mart 2019 seçimlerinden sonra intihar vakalarının meclis kürsüsünde gündeme getirmiştik. Ama son dönemde bu ölçekteki bir nüfusta atanamayan bir öğretmenin intihar etmesi daha dün basındaydı. İntiharların önlenmesi konusunda valilik tarafından bir komisyon kuruldu neler yapıldı bilmiyorum. Ancak içinde bulunduğumuz ekonomik krizin Türk aile yapısını çatırdattığı gencecik fidanlarımızın toprağa koyduğumuzda vicdanlarımız sızlıyor. Acaba bunun sorumlularının da vicdanları sızlıyor mu? Bu işin sorumlularına sormak istiyoruz. İktidarı, muhalefeti kenti yöneten idare eden kimler varsa bu hususlar hakkında sadece belediyemizin değil, bütün kentimizin idari amirlerinin bir el atmasını Cumhuriyet Halk Partisi meclis grubu adına rica ediyoruz. İntiharlar bu kentin en büyük sorunu haline geldi herkes görmezden geliyor. Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.