Çorum Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Çorum'un uzun zamandır beklediği demiryolu yatırımı için açıklanan 2053 tarihine tepki gösterdi.

Çorum ulusal basının gündeminde Çorum ulusal basının gündeminde

Çorum Belediye Meclisi toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, “Tren geldi. En azından müjdesini aldık. 2053 yılında inşallah bir fırsat verirseniz bu iktidar trene bindirecek. Olmadı 2071’de kesin bindirir yalnız. Milletvekilleri tren müjdesi sırasına girmişti. Dün gerçek ortaya çıktı. 1959 yılından beri oyalanan Çorum bir kez daha merkezi idareden yatırım alan hızlı tren alan ancak çok hızlı yitiren bir kent haline dönüştürdünüz. Yayında yapımda emeği geçenlere teşekkür etmek isterdik ama etmiyoruz. Bu ayıp onlara yeter” şeklinde konuştu.

“DEVLETİN YATIRIM PROGRAMINDA ÇORUM HAVAALANININ Ç’Sİ YOK”

Tuncay Yılmaz, “Yine mevcut siyasal iktidar havaalanı müjdeledi. Devletin yatırım programında Çorum havaalanının ç’si yok. Ama iktidar uçağın birini indiriyor. Birini kaldırıyor havaalanı getiriyor. Ortada yok. Bir acemi birliği müjdeniz de vardı. Milli Savunma Bakanına gitmiştiniz Çorum için hayırlı olsun demiştiniz. Özellikle Belediye seçimlerinin tam önünde verilmişti müjde. Görevi doldurdunuz 3 yıl geçti. Çorum’a bir acemi birliği gelmedi. Çorum’a acemi birliği gelmemesini yadırgıyor muyuz? 3 aydır sayın belediye başkanı meclis toplantılarına gelmiyor. Sanırım Halil İbrahim Bey yoğunluktan meclisin yolunu unuttu. Kenti yöneten başkan 3 aydır belediye meclis toplantılarına gelmiyor” ifadelerine yer verdi.