Lise öğrencilerini temel, sosyal alanlarda ve uygulamalı bilim alanında araştırmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 53'üncüsü düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın ödül töreni, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan ödül töreniyle açıklandı.

LGS sonuçları açıklandı LGS sonuçları açıklandı

Finale kanal 216 proje 12 farklı alanda projelerini sergileyip jüri üyelerine sunum yaptılar. Biyoloji alanında ilimizden 2 projenin yer aldığı yarışmada Çorum Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Cihad Can Özbaydemir, Alara Duha ?öklükaya, Ahmet Kağan Üstünay ve Biyoloji Ögretmen Mehmet Fidan danışmanlığında projelerini sergilediler.

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ile Yazılım alanlarında toplam 12 proje birincilik, 24 proje ikincilik, 36 proje üçüncülük ödülüne layık görüldü. 36 projeye ise teşvik ödülü verildi.

Yapılan değerlendirme sonucunda Biyoloji alanında Çorum Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerinin projesi Türkiye Teşvik Ödülü kazandı.