Çorum'da Pazar günü yaşanan sel taşkınının ardından Ahçılar ve Anadolu Sokaklarda yoğun bir çalışma başlatan Çorum Belediyesi ekipleri, sabah saatlerine kadar mesai yaptı. Su taşkınına müdahale bulunduktan sonra bölgede temizlik çalışması yürüten ekipler selden iz bırakmadı.

Milönü Meydan Çeşmesi yenilendi! Milönü Meydan Çeşmesi yenilendi!

Yurt genelinde etkili olan sağanak yağışlar Çorum’da da etkisini gösterdi. Üçtutlar Mahallesi Ahçılar ve Eşref Hoca Caddesi güzergahında aşırı yağış nedeniyle Sıklık Deresi’nin yatağında taşkın meydana gelmişti.  İhbar üzerine anında olay yerine giden Çorum Belediyesi ekipleri, iş makineleri ile taşkına müdahalede bulundu. Sel suları, ekiplerin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Taşkın bölgesinde sabah saatlerine kadar çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, taşkın sonrasında cadde ve sokaklarda oluşan çamur kalıntılarını temizledi.

Sabah saatlerinde tekrar bölgeye giden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın incelemelerde bulundu. Başkan Aşgın, “Ahçılar ve Anadolu Sokakların ince temizliğini yaparak tertemiz hale getirdik. Sabaha kadar yoğun bir gayretle çalışan ekiplerimize teşekkür ediyorum.” dedi.