CHP Ortaköy İlçe Başkanı Rıfat Uzunca, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’in “hekimler vatandaşlıktan çıkarılsın” şeklindeki açıklamalarına tepki göstererek, sağlık çalışanlarının bu ülkenin ana omurgasını oluşturduğunu, hiç kimsenin Tıbbiyelilere hakaret edemeyeceğini belirtti.

Ortaköy Belediyesi Başkanı Taner İsbir, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda; “Bu topraklarda doğup büyüyüp bu milletin parası ile ilim tahsil edeceksin, doktor olacaksın, 3 KRŞ fazla para için ülkeyi terk edeceksin. Bunlar Türk vatandaşlığından çıkartılmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Şapinuva Hitit dünyası için özel arınma ritüellerinin yazıldığı önemli bir dini merkez Şapinuva Hitit dünyası için özel arınma ritüellerinin yazıldığı önemli bir dini merkez

İsbir’in hekimlere yönelik tavrını eleştiren CHP İlçe Başkanı Uzunca, hekimlere en iyi çalışma koşullarının sağlanması gerektiğinin altını çizerek, “Hekimler hiçbir yere gitmiyor. Demokratik yollarla bizler ülkemizi uçurumun kenarına getiren AKP iktidarını göndereceğiz. Gidici olan onlardır. Hekimlerimiz insanca yaşam koşulları, şiddetten, cinayetten, mobbingten uzak, emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir çalışma ortamı istiyor. Hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın beklentilerine AKP iktidarı döneminde kavuşması imkansız, çünkü başta Cumhurbaşkanı olmak diğer yönetim kadroları hekimlere hor bakıyor, şaşı bakıyor. CHP iktidarı döneminde tüm hekimlerimiz, sağlık kadrolarımız özledikleri yaşam koşullarına kavuşacaktır” dedi.