ÖZEL HABER: HACI ODABAŞ
Normalleşme süreciyle beraber Çorum'da vaka sayıları çok hızlı artmaya devam ediyor. Koronavirüs'ün görülmeye başlandığı ilk günden beri Çorum'da yapılan test sonuçlarına göre test yapılan her 22 kişiden birinde koronavirüs pozitif çıktı. Çorum'da test sayısının azlığı yüzünden bir kaç hafta önce test yapıla her 32 kişiden birinde koronavirüs pozitif iken, artan test sayıları ile beraber bu oran da kademeli olarak 22.4'de 1 oranına kadar yükseldi. Nüfusa oranla yapılan günlük ve toplam test sayısının azlığı ve test sonuçlarına yansıyan vaka sayısının yüksekliği ise artık dehşet saçıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın her gün açıkladığı ülke geneli vaka ve test sayılarına göre, her 44-50 kişiden birinde koronavirüs pozitif iken, Çorum'da hem günlük bazda hemde toplamda yapılan az test sayısına göre bile ülke ortalamasının iki kat üzerinde seyretmesi yarınlar için herkesin korkulu rüyası olmaya başladı.
Çorum'da bugün koronavirüs tedavisi gören 12 kişi şifa ile iyileşirken 38 yeni koronavirüs tanısı konularak, ilde karşılaşılan toplam pozitif vaka sayısı 621'e yükseldi. 
Çorum’da Koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 13 bin 931 test yapıldı. Yapılan testler sonucu 621 pozitif vaka tespit edildi. Bunlardan 419’u şifa ile taburcu edildi. Çorum’da bu gün itibarıyla 197 pozitif vaka bulunuyor.
Normalleşme sürecinin ardından Çorum’da da artış göstererek etkisini devam ettiren Covid-19 halk sağlığını tehdit ediyor. İlimizde görülen Koronavirüs vakalarında bazı bölümlerde artış, bazı bölümlerde ise düşüş gözlemleniyor.
Uzmanların uyarılarına rağmen, halk içerisinde bir rehavet söz konusu. Yaz aylarının da gelmesiyle birlikte başlayan düğün, nişan vb. toplu hareket edilen organizasyonlar ve toplu kullanım alanları riski üst seviyeye çıkarıyor.
Çorum koronavirüs tablosunu okuyucularımız için günlük olarak araştırıyoruz. Yapılan araştırmalar sonucunda Çorum’da Covid-19 görüldüğünden beri toplamda 13 bin 931 test yapıldığı ve bu gün itibarıyla Çorum’da 197 pozitif vaka mevcut.
Koronavirüs nedeniyle bugün itibari ile 79'u hastanede normal seviste tedavi görürken, 112’si ise pozitif olup evlerinde veya diğer özel alanlarda tedavi görüyor. Covid-19 nedeniyle 5 hasta yoğun bakımda tedavi görürken, bir hasta ise entübede servisinde tedavi görmekte.
Çorum’da Covid-19’a yakalanan hasta sayısı bugüne kadar 621 kişi iken şifa ile taburcu edilenlerin sayısı ise 419 kişi olduğu öğrenildi. 
Bugün itibari ile karantinada hasta bulunmazken, Çorum’da Covid-19’dan vefat edenlerin sayısının ise halen 5'te kalması teselli kaynağımız oldu.