Çorum'un Gelecek'i onlara emanet

Çorum Gelecek Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi yapıldı. Delegelerin tamamının oyunu alan Levent Batman tekrar Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Siyaset 09.08.2020, 14:16 09.08.2020, 16:29 Ulaş Odabaş

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresinde Kurucu Başkan Levent Batman yeniden Başkan oldu. Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Batman yeniden Başkan oldu.

Gelecek Partisi Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan kongresi parti binasının toplantı salonunda gerçekleşti.

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresine, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu, İl Başkanı Gökhan Külcü ve İl Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Burak Külcü ve Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Selma Bayraktar ve Partililer katıldı.

Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Levent Batman yeniden Başkan oldu.

Kongre Divan Başkanlığını Mahmut Öztemiz yaparken, üyeler ise Adem Candan, Fatih Softa ve Selma Bayraktar'dan oluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından faaliyet raporları okundu.

Açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi Çorum Kurucu İlçe Başkanı Levent Batman kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

BATMAN, “FETHETMEDİK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ”

Kongrelerine katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gelecek Partisi Çorum Kurucu İlçe Başkanı Levent Batman, Gelecek Partisi’nin 13 Aralık 2019 tarihinde siyaset arenasında Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu’nun tabiriyle cesur ve iyi insanlardan oluşan 152 kişilik kurucular kurulu olarak yerini aldığını söyledi.

Kısa zamanda Türkiye genelinde teşkilatlandıklarına dikkat çeken Batman, “Teşkilatlanma aşamasında Çorum’ da da İl Başkanlığı görevini Sayın Gökhan Külcü Başkanımıza tebliğ etmişlerdir. Başkanımızın kurmayları ile yaptığı durum değerlendirmesi sonucunda şahsımı kurucu Merkez ilçe Başkanlığına layık görmüşlerdir. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

En kısa zamanda Merkez ilçe olarak kurucular kurulunu oluşturduklarını belirten Batman, “ Çorum olarak 15 mahallemizde Ulukavak, Buhara, Bayat, Yeniyol, Yavruturna, Kale, Bahçelievler, Üçtutlar, Karakeçili, Çepni, Kunduzhan, Gülabibey, Mimarsinan, Akkent Mahallelerimiz olmak üzere tüm mahallelerde teşkilatlanmaya başladık. Bunların çoğunda mahalle başkanlarımızı atamış durumdayız. Çorum’da Merkeze bağlı 200 köyün çoğunda temsilcilerimizi atadık. İnşallah oluşacak yeni yönetim kurulu üyelerimizle tam saha çalışma faaliyetlerimize başlayacağız. Mahalle ve köylerimizi ilmek ilmek dokuyarak, sıkmadık el, feth etmedik gönüller bırakmayacağız. Geleceğe olan yolculuğumuz güçlenerek teşkilatlarımız ile birlikte devam edecektir. Gelecek Türkiye’nin, gelecek Çorum’un olacaktır.” dedi.

Kendilerine olan güveni boşa çıkarmayacaklarını ifade eden batman, “Yeni yönetim ile birlikte bizlere güvenen ve inanları mahcup etmeyeceğiz. Yeni yönetimde yer alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

KÜLCÜ, “HIZLI BİR ŞEKİLDE TEŞKİLATLANDIK”

Kongrede bir konuşma yapan Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Gökhan Külcü, Türkiye genelinde ve Çorum özelinde hızlı bir şekilde teşkilatlandıklarını söyledi.

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe teşkilatının 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdiklerini ifade eden Külcü, “Bugün ilimizdeki ilk kongremizi ilk göz ağrımızı gerçekleştireceğiz. Allah nasip ederse devamında da Alaca Sungurlu Osmancık ve Dodurga ilçe kongrelerimizi yapacağız. Aralık 2019’da partimizin kuruluşundan bu yana Türkiye genelinde ve Çorumumuz özelinde hızlı bir şekilde teşkilatlandık. Hamdolsun bugüne kadar 67 il ve 310 ilçe teşkilâtlarımız kurulmuş durumdadır” dedi.

Pandemi süreci ve her türlü engellemeye rağmen bu güzel kadroları kurduklarına değinen Külcü, “Her türlü baskıya, ambargoya, yasaklara ve tehditlere rağmen dimdik ayaktayız. Sizlere özverili çalışmalarınız ve cesaretimizden ötürü teşekkür ediyorum. Sizler ile aynı safta yer alıp, bu kutlu mücadelenin bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin ve dünyanın zor günlerden geçtiğinin altını çizen Külcü, “Bu zor süreçte Gelecek partisi olarak önceliğimiz, hedefimiz insan onurunun korunmasıdır. Gelecek Partisi’nin en önemli derdi ayrım gözetmeksizin 83 milyon insanımızın haklarının ve hukuklarının korunmasıdır. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli vasfımız insan onurunu zedeleyen ve baskılayan hiçbir gücü kabul etmememizdir, Rabbimizin insana bahşettiği haklarını sonuna kadar kullanmasına inancımızdır” şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi olarak tek bir davalarının ve siyasi hedeflerinin olduğuna vurgu yapan Külcü, “Bu dava partilerin, kurumların, kişilerin üstündedir. Bu dava bir iktidar veya güç davası değildir. Bu dava kişisel bir dava asla değildir. Bu dava kula kulluğun bitirilmesidir. Bu dava insan onuru davasıdır. Ülkemizin bugün içine düştüğü durum insan onuru davasını çok daha hayati bir hale getirmiştir. Bu iktidar insan onuruna karşı duruşun tarifi haline gelmiştir” dedi.

“İnsan onurunu yaşatacak olan demokrasi ve adalet ayaklar altındadır” diyen Külcü, “İnsan onurunun ayaklar altına alındığı bir ülkede büyüme yerine küçülme olur, huzur yerine gerilim olur, adalet yerine baskı olur. Türkiye bu iktidarın rant kavgalarından, yolsuzluklarından, israfından, ekmeğini küçültmesinden, ekonomik palavralarından bıkmış durumdadır. Ülkemiz huzur istiyor kardeşlerim. Onun için biz Huzur Güven Gelecek diyoruz. Bu vesileyle düzenlemiş olduğumuz 1. Olağan Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kongremiz hayırlı olsun

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu yaptığı konuşmada kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Genel başkanları ile yol yürüyen tüm arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bekiroğlu, “Yeni kurulan partiler için süreç maalesef AK Parti kurulduğu dönemdeki gibi yaşadıklarını ve gördüğü eziyetleri yeni kurulan partilere de göstermekten sakınmıyor. Bizler bundan dolayı da pişman değiliz. Genel Başkanımız şu anda genel kongre için Diyarbakır’da bulunuyor. Diyarbakır’da büyük bir konvoy oluştuğu için sizlere yapacağı konuşmada aksaklığa uğradı fırsat bulamadık. Ama çok değerli ağabeyimiz partimizin kurucusu yol arkadaşlarımızdan Genel Başkan Yardımcımız Ayhan Sefer Üstünbey birazdan bizlere canlı telefon bağlantısı ile hitap edecektir” dedi.

BEKİROĞLU, “İNSANLARI ŞUCU VEYA BUCU DİYE AYIRMAYACAĞIZ”

Gelecek Partisinin ilkeleriyle, projeleriyle, programlarıyla siyasete adım atmış bir parti olduğunu kaydeden Bekiroğlu, “ Bunun içinde bu partinin kurucular kurulunda olmaktan da gurur duyuyorum. Bizler başta Genel Başkanımız olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin kimlik numarasına tabi olan her vatandaşımız bu ülkede hizmet almaya, ülkenin birer onurlu ferdi olarak yaşamaya, torpilden, iltimas gibi eylemlerden uzak durmaya ve durulması gerektiğine vurgu yapıyoruz. İnsanları şucu veya bucu diye ötekileştirmek, kendinden olan insanları kabul edip, kendinden olmayan insanları illegal kabul etmek ne parti tüzüğümüzde vardır nede programımızda vardı” şeklinde konuştu.

ÜSTÜN, “AK PARTİ KURULDUĞU DEĞERLERİNDEN SAPTI”

Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün yapılan canlı telefon bağlantısında teşkilata hitaben yaptığı konuşmada kongreden Çorum’a hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Diğer ilçe kongrelerinin de yapılması temennisinde bulunan Üstün, “Çorum’un hak etiği yerde bulunmasını cani gönülden istiyoruz ve kongremizin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu korku ikliminden bu sıkıntılı zamanda bizler 152 kişi ile yola çıktık, Rumi kardeşimizde bu kişilerin arasında ama asıl kahramanların sizler olduğunu buradan söylemek istiyorum” dedi.

“Gelecek Partisi’nin Anadolu’da kökleşmesini sağlayacak olan sizlersiniz” diyen Üstün, “ Bizler gelecek için ümitliyiz, sizlerde ümitli olmalısınız” diye konuştu.

Siyasette AK Parti ile yola çıktıklarını hatırlatan Üstün, AK Partinin inanılan değerlerinden saptığını söyledi.

“AK PARTİLİLER ALBAYRAKI’I KURTARMA DERDİNDELER”

AK Parti’de kimsenin yolsuzluk kelimesini ağzına alamadığını belirten Üstün, “AK Parti’de artık kimse yolsuzluktan ve yoksulluktan bahsedemiyor, kimse yasaklardan bahsedemiyor, hiçbir AK Partili, İl başkanından, milletvekiline kimse bu kelimeleri telaffuz edemiyor. Şu anda ekonomi bitmiş durumda peki bakanı görevden alabilirler mi alamazlar, devlet yönetimi artık aile yönetimi haline gelmiştir. Bazı vatandaşlarımız hala bunların farkında değil” şeklinde konuştu.

Üstün, enflasyonun tavan yaptığı ülkede AK Partililerin Berat Albayrak’ı kurtarma derdinde olduğunu söyledi.

Öte yandan Levent Batman Başkanlığında oluşturulan Merkezi İlçe Yönetim Kurulunda şu isimler görev aldı:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler ;

Mustafa Yiğiter, Mustafa Akdağ, Hüseyin Erarslan, Buket Cingöz, Şükrü Erdal, Mesut Ballı, Kadir Saraç, Burak Karaca, Mustafa Duzcu, Önder Güleç, Ertuğrul Gelgör, Mustafa Başıbüyük, Necdet Marım, Emrah Martı, Sait Barandak, Fatih Kabakçı, Hülya Kaşıkçı, Ahmet Oğuz Uygur, Muhammed Taha Derin, Mesut Köse, Halit Şahin, Alper Emin Köken, Selami Kara, Ayşe Şahin

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler ;

Murat Al, Hakan Dal, Emine Şahin, Hamza Cebe, Veysel Temiz, Murat Cantegin, Erkan Öksüz, Esat Şirin, Hüseyin Ölçer, Mustafa Emre Ersoy, Ahmet Okutan, Emre Sırımsı, İrfan Tunç, Doğan Aydoğdu, Hasan Topçal, Lütfi Palabıyık, Kadir Kireç, Erhan Hasgül, Osman Sert, Abdulsettar Uyar, Süleyman Cıbır, İlhan Orta Tepe, Hakan Kurt, Lokman Çağırgan, Asım Karaçoban

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:30
Güneş 06:00
Öğle 12:46
İkindi 16:27
Akşam 19:23
Yatsı 20:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 32 35
16. Malatyaspor 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 29 57
3. Adana Demirspor 29 55
4. Altay 29 53
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Ümraniye 29 41
9. Tuzlaspor 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 29 47
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 31 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 29 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@