Çorum'un Gelecek'i onlara emanet

Çorum Gelecek Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi yapıldı. Delegelerin tamamının oyunu alan Levent Batman tekrar Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Siyaset 09.08.2020, 14:16 09.08.2020, 16:29 Ulaş Odabaş
707
Çorum'un Gelecek'i onlara emanet
banner2031

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresinde Kurucu Başkan Levent Batman yeniden Başkan oldu. Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Batman yeniden Başkan oldu.

Gelecek Partisi Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan kongresi parti binasının toplantı salonunda gerçekleşti.

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresine, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu, İl Başkanı Gökhan Külcü ve İl Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Burak Külcü ve Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Selma Bayraktar ve Partililer katıldı.

Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Levent Batman yeniden Başkan oldu.

Kongre Divan Başkanlığını Mahmut Öztemiz yaparken, üyeler ise Adem Candan, Fatih Softa ve Selma Bayraktar'dan oluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından faaliyet raporları okundu.

Açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi Çorum Kurucu İlçe Başkanı Levent Batman kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

BATMAN, “FETHETMEDİK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ”

Kongrelerine katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gelecek Partisi Çorum Kurucu İlçe Başkanı Levent Batman, Gelecek Partisi’nin 13 Aralık 2019 tarihinde siyaset arenasında Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu’nun tabiriyle cesur ve iyi insanlardan oluşan 152 kişilik kurucular kurulu olarak yerini aldığını söyledi.

Kısa zamanda Türkiye genelinde teşkilatlandıklarına dikkat çeken Batman, “Teşkilatlanma aşamasında Çorum’ da da İl Başkanlığı görevini Sayın Gökhan Külcü Başkanımıza tebliğ etmişlerdir. Başkanımızın kurmayları ile yaptığı durum değerlendirmesi sonucunda şahsımı kurucu Merkez ilçe Başkanlığına layık görmüşlerdir. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

En kısa zamanda Merkez ilçe olarak kurucular kurulunu oluşturduklarını belirten Batman, “ Çorum olarak 15 mahallemizde Ulukavak, Buhara, Bayat, Yeniyol, Yavruturna, Kale, Bahçelievler, Üçtutlar, Karakeçili, Çepni, Kunduzhan, Gülabibey, Mimarsinan, Akkent Mahallelerimiz olmak üzere tüm mahallelerde teşkilatlanmaya başladık. Bunların çoğunda mahalle başkanlarımızı atamış durumdayız. Çorum’da Merkeze bağlı 200 köyün çoğunda temsilcilerimizi atadık. İnşallah oluşacak yeni yönetim kurulu üyelerimizle tam saha çalışma faaliyetlerimize başlayacağız. Mahalle ve köylerimizi ilmek ilmek dokuyarak, sıkmadık el, feth etmedik gönüller bırakmayacağız. Geleceğe olan yolculuğumuz güçlenerek teşkilatlarımız ile birlikte devam edecektir. Gelecek Türkiye’nin, gelecek Çorum’un olacaktır.” dedi.

Kendilerine olan güveni boşa çıkarmayacaklarını ifade eden batman, “Yeni yönetim ile birlikte bizlere güvenen ve inanları mahcup etmeyeceğiz. Yeni yönetimde yer alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

KÜLCÜ, “HIZLI BİR ŞEKİLDE TEŞKİLATLANDIK”

Kongrede bir konuşma yapan Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Gökhan Külcü, Türkiye genelinde ve Çorum özelinde hızlı bir şekilde teşkilatlandıklarını söyledi.

Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe teşkilatının 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdiklerini ifade eden Külcü, “Bugün ilimizdeki ilk kongremizi ilk göz ağrımızı gerçekleştireceğiz. Allah nasip ederse devamında da Alaca Sungurlu Osmancık ve Dodurga ilçe kongrelerimizi yapacağız. Aralık 2019’da partimizin kuruluşundan bu yana Türkiye genelinde ve Çorumumuz özelinde hızlı bir şekilde teşkilatlandık. Hamdolsun bugüne kadar 67 il ve 310 ilçe teşkilâtlarımız kurulmuş durumdadır” dedi.

Pandemi süreci ve her türlü engellemeye rağmen bu güzel kadroları kurduklarına değinen Külcü, “Her türlü baskıya, ambargoya, yasaklara ve tehditlere rağmen dimdik ayaktayız. Sizlere özverili çalışmalarınız ve cesaretimizden ötürü teşekkür ediyorum. Sizler ile aynı safta yer alıp, bu kutlu mücadelenin bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin ve dünyanın zor günlerden geçtiğinin altını çizen Külcü, “Bu zor süreçte Gelecek partisi olarak önceliğimiz, hedefimiz insan onurunun korunmasıdır. Gelecek Partisi’nin en önemli derdi ayrım gözetmeksizin 83 milyon insanımızın haklarının ve hukuklarının korunmasıdır. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli vasfımız insan onurunu zedeleyen ve baskılayan hiçbir gücü kabul etmememizdir, Rabbimizin insana bahşettiği haklarını sonuna kadar kullanmasına inancımızdır” şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi olarak tek bir davalarının ve siyasi hedeflerinin olduğuna vurgu yapan Külcü, “Bu dava partilerin, kurumların, kişilerin üstündedir. Bu dava bir iktidar veya güç davası değildir. Bu dava kişisel bir dava asla değildir. Bu dava kula kulluğun bitirilmesidir. Bu dava insan onuru davasıdır. Ülkemizin bugün içine düştüğü durum insan onuru davasını çok daha hayati bir hale getirmiştir. Bu iktidar insan onuruna karşı duruşun tarifi haline gelmiştir” dedi.

“İnsan onurunu yaşatacak olan demokrasi ve adalet ayaklar altındadır” diyen Külcü, “İnsan onurunun ayaklar altına alındığı bir ülkede büyüme yerine küçülme olur, huzur yerine gerilim olur, adalet yerine baskı olur. Türkiye bu iktidarın rant kavgalarından, yolsuzluklarından, israfından, ekmeğini küçültmesinden, ekonomik palavralarından bıkmış durumdadır. Ülkemiz huzur istiyor kardeşlerim. Onun için biz Huzur Güven Gelecek diyoruz. Bu vesileyle düzenlemiş olduğumuz 1. Olağan Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kongremiz hayırlı olsun

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu yaptığı konuşmada kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Genel başkanları ile yol yürüyen tüm arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bekiroğlu, “Yeni kurulan partiler için süreç maalesef AK Parti kurulduğu dönemdeki gibi yaşadıklarını ve gördüğü eziyetleri yeni kurulan partilere de göstermekten sakınmıyor. Bizler bundan dolayı da pişman değiliz. Genel Başkanımız şu anda genel kongre için Diyarbakır’da bulunuyor. Diyarbakır’da büyük bir konvoy oluştuğu için sizlere yapacağı konuşmada aksaklığa uğradı fırsat bulamadık. Ama çok değerli ağabeyimiz partimizin kurucusu yol arkadaşlarımızdan Genel Başkan Yardımcımız Ayhan Sefer Üstünbey birazdan bizlere canlı telefon bağlantısı ile hitap edecektir” dedi.

BEKİROĞLU, “İNSANLARI ŞUCU VEYA BUCU DİYE AYIRMAYACAĞIZ”

Gelecek Partisinin ilkeleriyle, projeleriyle, programlarıyla siyasete adım atmış bir parti olduğunu kaydeden Bekiroğlu, “ Bunun içinde bu partinin kurucular kurulunda olmaktan da gurur duyuyorum. Bizler başta Genel Başkanımız olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin kimlik numarasına tabi olan her vatandaşımız bu ülkede hizmet almaya, ülkenin birer onurlu ferdi olarak yaşamaya, torpilden, iltimas gibi eylemlerden uzak durmaya ve durulması gerektiğine vurgu yapıyoruz. İnsanları şucu veya bucu diye ötekileştirmek, kendinden olan insanları kabul edip, kendinden olmayan insanları illegal kabul etmek ne parti tüzüğümüzde vardır nede programımızda vardı” şeklinde konuştu.

ÜSTÜN, “AK PARTİ KURULDUĞU DEĞERLERİNDEN SAPTI”

Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün yapılan canlı telefon bağlantısında teşkilata hitaben yaptığı konuşmada kongreden Çorum’a hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Diğer ilçe kongrelerinin de yapılması temennisinde bulunan Üstün, “Çorum’un hak etiği yerde bulunmasını cani gönülden istiyoruz ve kongremizin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu korku ikliminden bu sıkıntılı zamanda bizler 152 kişi ile yola çıktık, Rumi kardeşimizde bu kişilerin arasında ama asıl kahramanların sizler olduğunu buradan söylemek istiyorum” dedi.

“Gelecek Partisi’nin Anadolu’da kökleşmesini sağlayacak olan sizlersiniz” diyen Üstün, “ Bizler gelecek için ümitliyiz, sizlerde ümitli olmalısınız” diye konuştu.

Siyasette AK Parti ile yola çıktıklarını hatırlatan Üstün, AK Partinin inanılan değerlerinden saptığını söyledi.

“AK PARTİLİLER ALBAYRAKI’I KURTARMA DERDİNDELER”

AK Parti’de kimsenin yolsuzluk kelimesini ağzına alamadığını belirten Üstün, “AK Parti’de artık kimse yolsuzluktan ve yoksulluktan bahsedemiyor, kimse yasaklardan bahsedemiyor, hiçbir AK Partili, İl başkanından, milletvekiline kimse bu kelimeleri telaffuz edemiyor. Şu anda ekonomi bitmiş durumda peki bakanı görevden alabilirler mi alamazlar, devlet yönetimi artık aile yönetimi haline gelmiştir. Bazı vatandaşlarımız hala bunların farkında değil” şeklinde konuştu.

Üstün, enflasyonun tavan yaptığı ülkede AK Partililerin Berat Albayrak’ı kurtarma derdinde olduğunu söyledi.

Öte yandan Levent Batman Başkanlığında oluşturulan Merkezi İlçe Yönetim Kurulunda şu isimler görev aldı:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler ;

Mustafa Yiğiter, Mustafa Akdağ, Hüseyin Erarslan, Buket Cingöz, Şükrü Erdal, Mesut Ballı, Kadir Saraç, Burak Karaca, Mustafa Duzcu, Önder Güleç, Ertuğrul Gelgör, Mustafa Başıbüyük, Necdet Marım, Emrah Martı, Sait Barandak, Fatih Kabakçı, Hülya Kaşıkçı, Ahmet Oğuz Uygur, Muhammed Taha Derin, Mesut Köse, Halit Şahin, Alper Emin Köken, Selami Kara, Ayşe Şahin

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler ;

Murat Al, Hakan Dal, Emine Şahin, Hamza Cebe, Veysel Temiz, Murat Cantegin, Erkan Öksüz, Esat Şirin, Hüseyin Ölçer, Mustafa Emre Ersoy, Ahmet Okutan, Emre Sırımsı, İrfan Tunç, Doğan Aydoğdu, Hasan Topçal, Lütfi Palabıyık, Kadir Kireç, Erhan Hasgül, Osman Sert, Abdulsettar Uyar, Süleyman Cıbır, İlhan Orta Tepe, Hakan Kurt, Lokman Çağırgan, Asım Karaçoban

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:07
Güneş 07:37
Öğle 12:34
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46
Bumerang - Yazarkafe
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
Bumerang - Yazarkafe