Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

Ak kadınlardan maske seferberliği

AK Parti İl Kadın Kolları teşkilatı maske üretimine destek için seferber oldular. 

Siyaset 17.05.2020, 10:45 17.05.2020, 11:09 Ulaş Odabaş
232
Ak kadınlardan maske seferberliği

AK Parti İl Kadın Kolları teşkilatı koronavirüs tedbirlerinin başladığı ilk günden beri yürüttükleri gönüllülük seferberliği sürdürüyor. Daha önce kadın kültür merkezlerinde yapılan maske paketleme çalışmalarına gönüllü olarak destek olan kadınlar bu kez de 3 gün boyunca Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda mahalle teşkilatlarının katılımıyla maske üretimi gerçekleştirdi. Farklı mahallelerden 15'er kişilik gruplarla yüksek okulda, evlerde de gönüllülerden oluşan 12 kişilik grupla maske dikimi gerçekleştirildi. 

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren AK Parti Çorum Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, "Koronavirüs sürecinin en başından beri kadın kolları olarak elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. En başından beri maske üretimi ve paketlemesine destek olan kadın kolları teşkilatımız şimdi de Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 'nda 3 gün boyunca İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Hatice Kayadibi koordinatörlüğünde maske üretimi gerçekleştirdi. Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu' nda 5750 adet, evlerde gönüllülerden oluşan 12 kişilik ekibimiz tarafından 4000 adet maske dikimi gerçekleştirildi. Koronavirüs seferberliğinde gönüllü olarak emekleri ile destek olmanın hazzını vatan görevi bilen çok sayıda hanımımız bu kampanyaya destek olmak için gece gündüz demeden çalışıyor.Bu maskeler dezenfekte çalışmalarının ardından Çorum Belediyemiz tarafından hemşerilerimize dağıtılacaktır. Çalışmalarımızı ziyaret eden AK Parti İl Başkanımız Yusuf Ahlatçı hanımlarımıza, 'Sizler bugünün Nene Hatunları, Halide Onbaşı'ları, Halime Çavuşları, Nezehat Onbaşı'ları, Şerif Bacı'ları, Erzurumlu Kara Fatma'ları, Hafız Selam İzbeli'leri, Gördesli Makbule'leri, Çete Emir Ayşe'leri, Tayyar Rahmiye'leri ve ismini sayamadığımız Kahraman Kadınlarımız gibi sizlerde bugün Koronavirüs salgınına karşı mücadelede görev alıyorsunuz. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Siz değerli bacılarımızdan Allah razı olsun. Bizler bir durum karşısında tek vucüt olup topyekün mücadele ediyoruz. İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Meryem Demir ve İl Kadın Kolları Teşkilatımıza yaptığınız özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.' şeklinde açıklamalarda bulunarak bizlere desteğini belirtti, desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Maske dikiminde gönüllü hanımlarımızı ziyaret ederek iftarlık tatlı ikramında bulunan ve bizleri motive eden Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın'ın eşi Feyza Aşgın Hanıma da ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ramazan bayramının ardından da devam edecek olan maske dikimine destek olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler" dedi. 

Bütün dualarının geçirdiğimiz bu sıkıntılı süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak olduğunu dile getiren Demir, "Bu süreçte evlerimizde kalarak virüsten korunmak, yayılımını engellemek için ellerimizden geleni yapmanın yanı sıra evlerde kalan kadınlarımız tarafından da maske üretimine destek oluyoruz. Tüm dünyanın başına bela olan koronavirüsten bir an önce kurtulur, yeni normal yaşam şartlarına uygun bir şekilde yaşamayı sürdürürüz İnşallah" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)

21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner2014
banner2034
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@