Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

19 Mayıs, görkemli ve ödünsüz direnişin adıdır!

CHP Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Siyaset 18.05.2020, 13:46 18.05.2020, 14:57 Merve Kayış
145
19 Mayıs, görkemli ve ödünsüz direnişin adıdır!

Topkül mesajında, “Ülkemizin emperyalistler tarafından işgal edilerek parçalanmak istendiği, açlığın, yokluğun, kargaşanın ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olmuştur. Anadolu insanının, özgürlük ve bağımsızlık içinde yaşama umudu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla yeşermiş ve direniş haline gelmiştir” dedi.

“Umut yeşertilmiş, direniş zafere dönüşmüş ve tam bağımsızlık kazanılmıştır. Ülkemizin geleceğini gençlerde gören Mustafa Kemal Atatürk, gençlere inandığı ve güvendiği için kazanılan zaferin vesilesi olan Samsun’a çıkış tarihini de, Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiştir” diyen Topkül, “19 Mayıs; kaderimizi kendi elimizle belirlemenin, bağımsızlık uğruna ölümü bile göze almanın tarihidir!19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine boyun eğmemenin, sömürüye direnmenin tarihidir!19 Mayıs; bağımsızlığımızın önündeki engelleri yok eden onurlu mücadelenin tarihidir!19 Mayıs; en karanlık anlarda bile yurt sevgisiyle omuz omza mücadelenin tarihidir!” açıklamalarında bulundu

Onur Topkül, “19 Mayıs; esareti, mandacı emperyalistin himayesini reddeden bir milletin hakkına, hukukuna ve bağımsızlığına sahip çıkma azminin ve kararlılığının tarihidir!19 Mayıs; sadece düşman işgalinden kurtuluşun değil, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkemizi dünyaya duyuran görkemli yolculuğun başlangıcıdır!19 Mayıs; ulusu cumhuriyete ve özgürlüğe kavuşturan görkemli ve ödünsüz direnişin adıdır!Kuvayı Milliye geçmişimizden ve geleneğimizden aldığımız güçle, ülkemizin geleceğini aklın öncülüğü, bilim ve sanatın yol göstericiliğiyle yeniden inşa edeceğiz. Bu mücadelemizde en büyük dayanağımız Atatürk’ün bu güzel günü armağan ettiği gençlerimizdir. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızla birlikte ülkemizi çağdaş demokrasiler ve çağdaş uygarlıkların üstüne taşıyacağız.

19 Mayısın 101. yılında bize bu kararlılığı veren; egemenliğin halkta olduğu bu güzel yurdu kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün silah arkadaşlarını, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
19°
parçalı az bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 03:18
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:06
Yatsı 21:48
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv