Meteoroloji’den alınan son veriler göre Osmancık’ta şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Osmancık için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Emniyet müdürüne veda yemeği Emniyet müdürüne veda yemeği

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Osmancık için bugün saat 22.00 itibari ile kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. 
Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış dolayısıyla yetkililer vatandaşlardan meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
Ayrıca 27 Haziran Pazartesi ilk saatlerden itibaren Tokat, Amasya, Çorum ve Samsun'da beklenen yağışların yerel kuvvetli, Tokat'in güneyi, Amasya’nın batısında çok kuvvetli, Çorum'un kuzeyi ve batısı ile Samsun'un batısında yer yer şiddetli (76-100 kg/m2/12 saat) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağı anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.