Eğitim Sen Çorum Şubesi’ne bağlı Eğitim Sen Çorum Şube Tiyatro Topluluğu Anton ÇEHOV’un yazdığı, Ali Çevik’in yönettiği “Sevgili Doktor” isimli oyunu ile 19 Mayıs Perşembe günü tiyatro severlerle buluşuyor.

“Elvançelebi şiir gecesi” etkinliği düzenleniyor “Elvançelebi şiir gecesi” etkinliği düzenleniyor

Eğitim Sen Çorum Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eğitim Sen sadece ekonomik, demokratik, hukuksal haklar için mücadele veren bir sendika olmadığını; senelerdir geleneksek olarak yapmış olduğu kültür sanat etkinlikleriyle de (tiyatro, konser, şenlik, sergi vb. ) kanıtlamıştır.

Sevgili Doktor” kalabalığın arasında sıkışıp kalmışken bir yazarın kalemiyle kitaplarda hayat bulan, etiyle kemiğiyle aramızda yaşayan insanların hikayesi. İnsan hakları, sınıfsal ayrım, sömürü, ezen-ezilen ilişkileri ile sistem sorununa mizahi bir dille yaklaşan oyun  birbirinden bağımsız 6 kısa oyundan oluşuyor. Farklı karakterlere bürünen oyuncularımız Kenan Sırma, Ali Çevik, Sezgin Kundukan, Satı Reyhan Topal Atak, Dilber Dağdeviren, Gürcan Aksoy, Şeyda Taşsümer, İdil Çevik, Kenan Keleş ve Ceyhan Özlü güldürürken düşündürerek seyirciye hoşça vakit geçirtecekler.

Keyifli vakit geçirmek isteyen tüm Çorum halkını 19 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 20.00’da Devlet Tiyatro Salonunda sahnelenecek oyunumuza bekleriz.”