Osmancık'ta 2016-2018 yılları arasında Kaymakamlık yapan Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valililer Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.  Yayımlanan kararname ile; 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı. Osmancık geçmiş dönem Kaymakamlarından Selçuk Aslan'ın da Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, İller İdaresi Genel Müdürü olarak ataması gerçekleştirildi. 

Ihlamur Sokağa 130 metre asfalt Ihlamur Sokağa 130 metre asfalt

SELÇUK ASLAN KİMDİR?
1978 yılında Kırşehir'de dünyaya gelen Selçuk Aslan ilk ve ortaöğrenimini Kırşehir'de tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul'a giden Selçuk Aslan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 1998'de tamamladı. Ardından lisansüstü çalışmalara başlayan Selçuk Aslan, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme bilim dalında ‘Kovancılar'ın Sosyal Yapısı' konulu tezinin kabulü ile bitirdi.
2000 yılında Maliye Bakanlığı'nda başladığı memuriyet hayatında 27 Aralık 2001 tarihinde başladığı Edirne Kaymakam adaylığıyla Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı döneminde Edirne Valiliğinde il stajı, Keşan'da Kaymakam Refikliği, Bayburt'ta Mülkiye teftiş stajı, Kayseri Tomarza ilçesi, Keşan ve Enez ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
Bu dönemde 12 ay süreyle İngiltere'nin başkenti Londra'da yabancı dil eğitimi ve Anglo-Sakson İdari yapısının İngiltere uygulamasını yerinde inceleme imkânı buldu.
Yurtdışı dönüşünde MGK Genel Sekreterliğinde Kamu Diplomasisi Kursu ardından katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atanmıştır.
15 Nisan 2005 – 12 Ekim 2006 tarihleri arasında Kayseri Tomarza Kaymakamlığı görevini yürütmüştür. Ardından 27 Ekim 2006 – 01 Eylül 2008 tarihlerinde Bingöl-Yayladere Kaymakamlığı yapmıştır. 15 Eylül 2008 – 15 Ağustos 2012 tarihlerinde Elazığ Kovancılar Kaymakamı olan Selçuk Aslan 7 Ağustos 2012 – 01 Aralık 2016 tarihlerinde Rize-Pazar Kaymakamlığı, 01 Aralık 2016 tarihinde yayımlanan kararnameye göre Osmancık Kaymakamlığı görevine atandı.
İçişleri Bakanlığı tarafından Mülkiye Müfettişi olan Selçuk Aslan 12 Mayıs 2022'de Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı.

(Selma Çetindere)