Kargı Kaymakamlığı tarafından bu yıl ilk kez oluşturulan Sanat Sokağı düzenlenen törenle açıldı. Açılışı Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi yaptı.

Girişimci Kadınlarda Zeliha Aksoy güven tazeledi Girişimci Kadınlarda Zeliha Aksoy güven tazeledi

Belediye binası karşısında bulunan alana açılan Sanat Sokağı’nda yıl boyunca okullar tarafından yapılan çalışmalar, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yapılan ürünler yer aldı. Sanat Sokağı’nda öğretmenler ve öğrencilerden oluşan müzik grubu da şarkılarıyla ziyaretçilere keyifli anlar yaşattılar.

VALİ ÇİFTÇİ’NİN EŞİ DE KATILDI

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi’de Kargı Kaymakamlığı’nca tertip edilen ‘’Kargı Kaymakamlığı Sanat Sokağı etkinlikleri’’ kapsamında ilçe okulları ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce kurulan serginin açılışını Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar ile birlikte yaptı.

KARGI BEZİ’NE HAYRAN KALDI

Kargı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yapılan el sanatları ürünlerini inceleyen Çiftçi, unutulmaya yüz tutmuş eserlerden olan tarihi Kargı Bezi’nden dokunan kumaşları çok beğendiğini ifade etti. Kargı bezi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Sanat Sokağı saat 16:00’a kadar ziyaretçiler tarafından gezildi.

(Turan Ozan Acar)