Okul Sporları Federasyonu'nun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Genç Kızlar Voleybol İl Birinciliği'nde şampiyon belli oldu.

24 okulun katılımı ile start alan il birinciliğinde dün final heyecanı yaşandı. Özel Bilgi Anadolu Lisesi ile Sungurlu Anadolu Lisesi arasında oynanan final maçı saat 12.00'de başladı.

Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı Okul Sporları Şube Müdürü Ayşe Şenyuva, Özel Bilgi Anadolu Lisesi Genel Müdürü Erkan Çiftçi, Sungurlu Anadolu Lisesi Müdürü Nazım Gülgül ve Okul Sporları İl Temsilcisi Mustafa Türkay da izledi. 

Maça iyi başlayan Özel Bilgi Anadolu Lisesi üstün oynadığı ilk seti 15 sayı farkla kazanarak maçta 1-0 öne geçti. İkinci sette toparlanan Sungurlu temsilcisi son bölüme kadar başa baş bir oyun ortaya koyarken, seti basit hatalar sonucu 28-26 kaybederek 2-0 geriye düştü. Üçüncü sette denk bir mücadeleye sahne oldu. Son bölüme kadar büyük bir heyecana sahne olan seti Özel Bilgi Anadolu Lisesi 25-23 kazanarak maçtan 3-0 galip ayrılmayı başardı. 
Bu sonucun ardından Özel Bilgi Anadolu Lisesi şampiyon olmayı başarırken, Sungurlu Anadolu Lisesi ise ikinci olarak tamamladı.

SALON: Atatürk. 
HAKEMLER: Hasan Öztürk, Evren Küçükakman. 
ÇORUM ÖZEL BİLGİ ANADOLU LİSESİ: Asi, Sara, Zeynep, Nehir, Elif, Müge, Ebru Sıla, Hifa, Ecrin, Begüm, N.Gül. 
SUNGURLU ANADOLU LİSESİ: Gülbahar, Sinem, Nisa, Ceren Çoruk, Medine, Sema, Ceren Ceylanlı, Rabia, Sılanur, Aybüke, Ayşe. 
SETLER: 25-10, 28-26, 25-23.