Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

banner2031

SES’ten Dayanışma Gecesi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Çorum Şubesi’nin dayanışma gecesi dün akşam FY Düğün Salonu’nda yapıldı.

Sağlık 14.10.2012, 15:51
1710
SES’ten Dayanışma Gecesi
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Çorum Şubesi’nin dayanışma gecesi dün akşam FY Düğün Salonu’nda yapıldı.
Geceye Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Hikmet Aydın, CHP Belediye Meclis Üyesi Dinçer Solmaz, KESK Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, SES Çorum Şube Başkanı Merter Kocatüfek, Eğitim-İş Çorum İl Temsilcisi Duran İrdeli ve yönetim kurulu üyeleri, Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği Başkanı Nurettin Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-Sen Çorum Şubesi yöneticileri, Halkların Demokratik Kongresi Yürütme Kurulu üyeleri ve Türk Sağlık-Sen yöneticileri katıldı.
Gecenin açılışında kısa bir konuşma yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Çorum Şube Başkanı Merter Kocatüfek, AKP hükümetin milyonlarca kamu emekçisinin taleplerine kulak tıkadığını belirterek, “bizlerle dalga geçmeye devam etmektedirler” dedi.
AK Parti Hükümetinin yapmış olduğu zamlar uyguladığı politikalar neticesinde memurun durumunun her gün kötüye gittiğini belirten Kocatüfek, “Kamu emekçilerinin en temel ekonomik, sosyal ve demokratik talepleri karşısında üç maymunu oynayan, taleplerimizi görmezden gelen AKP hükümetine karşı bütün emek güçlerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Kocatüfek, "Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın uygulanmasından doğan “Norm Kadro” fazlası çalışanın binleri bulduğu, dolayısıyla görev yerinin değiştirilmesi tehlikesiyle karşı karşıya hizmet vermeye çalışan hekim ve sağlık çalışanları, saldırı, şiddet, yoğun çalışma temposu ve performans baskısı yetmezmiş gibi, mesleki uygulama sırasında her türlü risk ve meslek hastalığı ile de karşı karşıya kalmaktadır.
Demokrasinin giderek önem kazandığı globalleşen dünyada insanlarımızın huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşamasının temel koşulu şiddet ve terör örgütlerine karşı işbirliği yaparak barış dostluk ve kardeşlik ortamının sağlanmasıdır.
AKP hükümetinin ülkeyi savaşın eşiğine getirdiğini vurgulayan Kocatüfek, kral çıplak diyerek buna ses çıkaranları ise mahpuslara tıkıyorlar” şeklinde konuştu.
Kocatüfek, gece katılarak güç veren bütün emekten yana tavır koyanlara ve gecelerine kısa sürelide olsa katılarak destek olan Türk Sağlık-Sen yöneticilerine teşekkür etti.
Müzik eşliğinde ilerleyen saatlere kadar süren gecede sağlık çalışanları gönüllerince eğlendiler.
Kaynak: Yayla Haber
Yorumlar (0)
banner2043
banner2038
az bulutlu

banner2040
banner2041
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:42
İkindi 16:39
Akşam 20:07
Yatsı 21:50
banner2049
banner2050
banner2014
banner2034
Arşiv